В «Нафтогазі» пояснили нюанси угод з «Газпромом» та назвали ціну на транзит газу

-

Читайте также

Виконавчий директор Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко роз’яснив деякі умови підписаного з «Газпромом» договору на транзит територією України газу та спростував твердження, що Україна погодилась на невигідні умови.

Про це Вітренко написав у Facebook.

«Якщо порівнювати з попереднім контрактом на транзит, то важливо усвідомлювати, що пряме порівняння є некоректним через зміну принципів. За старим контрактом Газпром щомісяця платив за об’єм протранспортованого газу, за новим контрактом — за заброньовані потужності на точках входу і виходу», — написав він.

Він зазначив, якщо виходити з припущення, що Газпром повністю завантажить заброньовані потужності, то базовий рівень (за замовлені потужності на рік або більше наперед) трохи зріс. Але чим менше завантаження заброньованих Газпромом потужностей, тим більшим для Газпрому буде ефективний тариф на транзит.

«Тариф за потужності, замовлені наперед на більш короткий термін, зростають більш суттєво. Це такий європейський принцип, який стимулює користувачів системи бронювати потужності на більш довгостроковий період, і це теж вигідно для України. Тих, кого цікавить тільки гарантовані доходи від транзиту, то цю цифру я вже вказав у поперньому дописі: більше 7.2 млрд дол за п’ять років», — повідомив він.

За його підрахунками, враховуючи загальний обсяг гарантованих потужностей (65 млрд кубометрів на 2020 рік і потім по 40 млрд на наступні 4 роки; тобто 225 млрд кубометрів за 5 років), виходить, що за тисячу кубометрів наперед заброньованих потужностей Газпром заплатить щонайменше 32 дол.

Як повідомляла група «ІС», газовий транзит: в «Нафтогазі» розповіли про поступки «Газпрому».

загрузка...

Свежее

День Победы: как РФ и «украинская оппозиция» работают в унисон против Украины

9 мая в России отгремели военные парады по случаю 76-летия годовщины Победы в Великой Отечественной войне. Единственным иностранным гостем...