Домой Новости В Міноборони відреагували на скандал з нібито зміною класифікації бойових втрат

В Міноборони відреагували на скандал з нібито зміною класифікації бойових втрат

У Міністерстві оборони України відреагували на критичні повідомлення у соціальних мережах щодо нібито некоректного класифікування акубаротравм та “віднесення їх до небойових видів травматизму”.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОУ.

«Головне військово-медичне управління ЗС України повідомляє. Згідно з Класифікатором втрат особового складу Збройних Сил України, затвердженим начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України від 24 жовтня 2019 року, категорія “санітарні втрати” відноситься до  бойових втрат особового складу», — йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, до санітарних втрат, зокрема, відносяться втрати особового складу внаслідок поранень, бойового стресу, бойових ушкоджень (травмувань), впливу негативних факторів від зброї, яку застосував противник, у тому числі ушкодження вуха внаслідок контузії, акубаротравми.

Медична служба Збройних Сил України у своїй повсякденній діяльності користується Військовим стандартом 01.305.003 (Видання 1, медичне забезпечення) “Класифікація бойових уражень, небойових травм та захворювань у Збройних Силах України” та “Тимчасовою інструкцією з кодифікації бойових уражень, небойових травм та захворювань у Збройних Силах України”.

Відповідно до наведених документів, ушкодження вуха внаслідок контузії, акубаротравма відносяться до коду 1130 (бойові ураження).

Як повідомляла група «ІС», Міноборони України добудовує сучасний випробувальний полігон.