В Міноборони пояснили, чому РФ оголошує навчання в Чорному морі і не проводить їх

-

Читайте также

В Міноборони України викрили чергову хитрість РФ, яка оголошує проведення військових маневрів у Чорному морі і не проводить їх. Таким чином, країна-агресор умисно створює складнощі для комерційних кораблів.

Про заявила заступниця міністра оборони Аліна Фролова, пише «Blackseanews».

«Вони блокують периметри таким чином, щоб створювати складнощі для комерційних маршрутів. А ми з вами розуміємо, що коли комерційні кораблі мають проблеми, то вони 300 разів подумають – чи йти їм туди, чи не йти, чи змінити порти, чи перевозити вантажі іншими шляхами. Тому що це все економічні втрати, які власники суден сплачують з власної кишені», — наголосила Фролова.

Вона додала, що Міноборони постійно доносить до партнерів України інформацію про гібридні дії Росії у Чорноморському регіоні, зокрема, коли Росія використовує наукові судна для розвідувальної діяльності. «Наприклад, вони кажуть про те, що проводять наукову експедицію, запускають наукове судно, яке в певний момент гасить свої сигнали і, власне, підходить ближче до берега – для того, щоб проводити розвідувальну діяльність. Росіяни не дають нам можливості проводити нормальну протимінну діяльність. А це питання міжнародної безпеки, тому що в нас з 1-ї й 2-ї світових війн залишилося багато мін у Чорному морі, і цим треба займатися», — розповіла заступниця міністра.

Аби протидіяти таким загрозам, за словами заступниці міністра, Міністерство активно розвиває спроможності Військово-морських сил, веде перемовини з партнерами, включається у загальні системи обізнаності, розробляє програми отримання катерів. Крім того, планується вкладати серйозні кошти в інфраструктуру ВМС, створення баз та більш зручних локацій.

Також збільшується кількість присутності військ НАТО і кораблів НАТО у Чорноморському басейні для збільшення кількості навчань. Адже, коли натовські кораблі заходять в українські порти, вони залучають українських моряків для спільного патрулювання і навчання.

«Також ми донесли своє прохання допомоги з розбудовою Військово-морських сил, і Великобританія ініціювала створення нової місії, яка призначена саме для підтримки ВМС і їх розбудови. Вони наприкінці січня зібрали країн-партнерів (зараз це 14 країн), з якими проговорюється, якою буде ця місія. Тобто, це буде цілеспрямована місія, яка буде навчати, доктринально розробляти, допомагати з інфраструктурою, допомагати всіма іншими компонентами, що дало б нам можливість швидко наростити спроможності», — розповіла Фролова.

Як повідомляла група «ІС», окупаційні війська в Криму провели чергові навчання.

загрузка...

Свежее

Як у воєнній розвідці України вдосконалюють навички ножового бою. ВІДЕО

Українські розвідники зобов’язані досконало володіти не лише всіма зразками вогнепальної зброї. В умовах ближнього бою та під час виконання...