В Криму окупанти будують льодовий каток на місці мусульманського кладовища

-

Читайте также

В тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму на початку лютого 2021 року фігурист Ілья Авербух заявив про плани зведення школи зимових видів спорту у Євпаторії. Для цього російська окупаційна адміністрація виділила йому земельну ділянку по вулиці Ескадронній, йдеться у матеріалі “Credo press”.

Таке рішення викликало обурення місцевих кримських татар, оскільки на вказаній території перебувають старовинні мусульманські поховання. Мешканці району розповідають, що на площі близько 6 гектарів у період до депортації проводились поховання мусульман. Останні могили датуються 1944 роком. За часів СССР нагробки були прибрані, а самі поховання зрівняли з землею.

З 1990-х років, після розпаду Союзу, кримські татари встановили на цій землі пам’ятний знак. Але у подальшому місцеві проросійські політичні сили весь час блокували процес надання ділянці офіційного статусу релігійної та історичної пам’ятки.

Зараз боротьба кримських татар за збереження власної історичної пам’яті триває. Місцеві мешканці рішуче протестують проти будь-яких забудов на вказаній ділянці землі по вулиці Ескадронній. Але, на жаль, російська окупаційна адміністрація, вочевидь, не полишає спроб остаточно знищити будь-які прояви національної самобутності кримськотатарського народу, як і сліди власної злочинної діяльності у Криму.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше ЮНЕСКО констатувало погіршення ситуації в тимчасово окупованому Криму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Турции разработали мини-ракету для БПЛА: что известно  о новинке

Специалисты турецкой оборонной компании Troy Teknoloji Savunma разработали новую мини-ракету для БПЛА и беспилотных наземных транспортных средств. Компания, созданная...