В Чехії арештували лідерів проросійських «русинів»: що відомо

-

Читайте также

«Крым — турецкий»: кто в Украине отрабатывает информационные операции ГРУ РФ

Предыстория. Активность Украины, которая 1) отказывается поить водой российские военные базы в Крыму; 2) отказывается забыть о Крыме и...

Зачистки в Крыму: почему силовики РФ преследуют пророссийских активистов

Рано утром 29 октября в Симферополе, в домах крымских пророссийских активистов Ильи Большедворова и Сергея Якимова российские силовики провели...

Сім’ї загиблих на Донбасі добровольців отримають адресну допомогу

У середу, 28 жовтня, Уряд прийняв рішення про надання членам сімей загиблих на Сході України учасників добровольчих формувань адресної...

Поліція Чехії затримала двох підприємців з Україні, які мали тісні зв’язки з Російською Федерацією та виступали за «русинську автономію» в Закарпатській області. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Про те, що бізнесменів з близького кола чеського президента, які їздили з ним до Москви і яких він кликав на офіційні прийоми, нещодавно було заарештовано, повідомило закарпатське видання Закарпаття онлайн з посиланням на власні джерела. А чеські журналісти з часопису Dennik N підтвердили цю інформацію в чеській поліції.

Василя Джугана та Михайла Тяска, які представлялися керівниками «Всесвітньої ради підкарпатських русинів», засудили до попереднього ув’язнення за підозрою в ухилянні від сплати податків. Як з’ясували чеські журналісти, на початку вересня цього року поліція з регіонального штабу міста Пардубіце провела обшук у їхньому ресторані домашньої кухні Dašické sklepy, що розташований у мальовничій сільській місцевості у 130 кілометрах від Праги.

«За словами поліції, п’ять фізичних та одна юридична особа притягуються до кримінальної відповідальності за факти, які обґрунтовано вказують на скоєння злочину – зменшення податків, зборів та подібних обов’язкових платежів у великому розмірі», – розповів співавтор статті в Dennik N Лукаш Прхал. Поліція не назвала йому суму збитків, але український щоденник говорить про суму, що дорівнює в перерахунку 25 мільйонам гривень. Як уточнив чеський журналіст, суд постановив взяти під варту чотирьох іноземних громадян через те, що була підозра, що вони можуть спробувати покинути країну.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс сказав, що не отримував повідомлення від поліції про арешт українських громадян, хоча у таких випадках це встановлено міжнародним порядком. «Я не можу коментувати саму кримінальну справу, бо мені про неї нічого не відомо. Чеська поліція посольство про це не інформувала. Все, що ми знаємо про цю справу, ми знаємо тільки з повідомлень у ЗМІ. Судячи з того, що нас не інформували про затримання цих людей, вони, ймовірно, були затримані як громадяни Чехії, бо інакше ми б, згідно з правилами Віденської конвенції, мали б бути поінформовані. Самі ці громадяни по консульську допомогу не зверталися, але, якщо б звернулися, ми б їм цю допомогу як громадянам України надали», – повідомив посол.

За словами Євгена Перебийноса, сам факт арешту Василя Джугана та Михайла Тяска його не здивував, бо вже в минулому вони порушували закони. Зокрема, їхні дії на підігрівання сепаратизму спричиняли невдоволення України багато разів. «Їхню протиправну діяльність коментувало як посольство України, так і Міністерство закордонних справ, навіть у деяких випадках запрошувався посол Чехії в Києві для пояснень. Ми ставимося негативно до їхньої політичної діяльності, ми вважаємо, що вони діють в фарватері російської пропаганди і не виключено, що і за російські гроші», – говорить український посол.

За його словами, якщо звинувачення проти них підтвердяться, в цьому не буде нічого дивного, бо вони вже засвідчили своє ставлення до закону як такого. «Мені здається це логічним результатом, тому що якщо люди порушують закон в одному місці, то вони це роблять і в іншому. А співпраця з російською пропагандою дуже часто так і закінчується», – констатує український посол.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, священник УПЦ МП на Закарпатті відкрито пропагує сепаратизм та поширює російську ідеологію.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Оккупанты на Донбассе сочинили очередной фейк о нарушении перемирия ВСУ

Пропаганда боевиков продолжает сочинять различные фейки, чтобы обвинить Вооруженные силы Украины в срыве договоренностей о прекращении огня на Донбассе....

Протест у посольства Франции в Москве: протестующие кричат «Аллах акбар». ВИДЕО

В столице Российской Федерации городе Москва у посольства Франции проходит несанкционированная местными властями акция протеста. Мусульмане протестуют против политики президента Франции Эммануэля Макрона, сообщает...

«Крым — турецкий»: кто в Украине отрабатывает информационные операции ГРУ РФ

Предыстория. Активность Украины, которая 1) отказывается поить водой российские военные базы в Крыму; 2) отказывается забыть о Крыме и наращивает присутствие крымской темы в...