Уряд Польщі продовжує «співпрацю» зі скандальновідомою Львівською архідієцезією РКЦ в Україні: подробиці

-

Читайте также

До курії Львівської архідієцезії РКЦ в Україні, яку очолює скандальновідомий митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький, 8 жовтня завітали депутати правлячої партії «Право і справедливість»: Мацей Малецький, Тадуеш Хшан, Казимир Голоюх та представники польської урядової компанії «Польська група нафти і газу» (PGNIG) Кароліна Длуська та Богуміль Рафальський.

Іноземну делегацію супроводжували польські журналісти та священнослужителі. Від Львівської архідієцезії РКЦ був присутній секретар згаданого польського єрарха Анджей Легович, також відомий своєю пропольською позицією.

Видання «Духовний фронт України» з посиланням на власні джерела повідомляє, що на вказаній зустрічі між сторонами обговорювалось питання щодо підвищення фінансування польським урядом Львівської архідієцезії РКЦ в Україні. Відомо, що Міністерство культури Республіки Польща, польські урядові компанії «Польська група нафти і газу» (PGNIG) та «Польська страхова компанія» (PZU), а також «Кредобанк» (належить польському банку «PKO bank Polski») на постійній основі виділяють кошти на реставрацію та будівництво культових споруд на території Львівської області, які, на думку польських посадовців, є спадщиною Польщі. Кошти від вищевказаних польських державних компаній надходять на рахунок благодійного фонду «Карітас-Спес», який підконтрольний вищевказаній католицькій дієцезії.

За даними власних джерел, Мокшицький кожного тижня відвідує Польщу, де проводить зустрічі з високопосадовцями Канцелярії Президента та Міністерства культури Республіки Польща. Також відомо, що вказаний львівський єрарх протягом останніх років неодноразово брав участь у засіданні Конференції польського єпископату в якості повноправного члена, а його помічник Легович в якості другого секретаря Конференції. Така «співпраця» свідчить про те, що Львівська архідієцезія РКЦ в Україні фактично є невід’ємною частиною польської Католицької церкви.

Таким чином, Мечислав Мокшицький, заявляючи про те, що Львівська архідієцезія є українською церквою, продовжує співпрацювати з польським єпископатом та посадовцями, від яких фактично залежна його «непольська» церква.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, Угорщина використовує Мукачівську дієцезію РКЦ у власних амбіційних цілях.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Гібридна війна: у Харкові РПЦвУ розмірковувала, чому Варфоломій має титул «Вселенський патріарх»

Російська Православна Церква в Україні продовжує свої зібрання спрямовані проти Вселенського патріарха Варфоломія. Попри те, що Вселенський патріарх Варфоломій...