«Укрборонпром» спростував дезінформацію про свою діяльність та опублікував реальні дані

-

Читайте также

В России приказали прокуратуре присмотреть за инфляцией

По поручению генерального прокурора России прокуратура РФ проверит информацию о резком росте цен на продовольственную продукцию, пишет finanz.ru. «Прокурорам субъектов...

Канадські інструктори спостерігали за бойовими стрільбами танків Т-64БВ

Члени тренувальної групи з загальновійськової підготовки UNIFIER спостерігали за проведенням навчань з бойової стрільби, які проводилися у Міжнародному центрі...

Як проходить кропітка підготовка до навчань «Об’єднані зусилля 2020». ФОТО

У Командуванні об’єднаних сил ЗС України тривають заходи оперативної підготовки особового складу до стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля 2020». «Наразі...

В «Укроборнпромі» відзначили за останній тиждень різке зростання у ЗМІ та соціальних мережах кількості фейків про діяльність концерну. На думку керівництва, проти «Укроборонпрому» у ЗМІ розгорнули замовну дезінформаційну кампанію, зазначили у концерні.

У компанії надали деякі дані, які спростовують фейкову інформацію.

  1. Обсяг виробництва – збільшився. За шість місяців 2020 року ми виконали 98% плану з виготовлення та ремонту озброєння та військової техніки. Це – на 11% більше, ніж минулого року.
  2. Кількість виготовленої продукції. За 8 місяців 2020 року лише в рамках виконання державного оборонного замовлення Укроборонпром виготовив, відремонтував та модернізував 1155 одиниць техніки, при цьому через пізнє контрактування з боку Міноборони, здача основної кількості техніки запланована на третій квартал 2020 року. За аналогічний період 2019 року замовникам було передано 1844 одиниці.
  3. Експорт очікувано знизився на третину (34%) у порівнянні з аналогічним докоронавірусним періодом минулого року і складає у першому півріччі 2020 – $298 млн.
  4. Чистий дохід ДК “Укроборонпром” за перше півріччя 2020 р склав 14,4 млрд грн. За підсумками двох кварталів 2020 року обсяг чистого доходу збільшився, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 6% (13,7 млрд грн в 2019).

Завдяки збільшенню виробництва та продажів бронетехніки, високоточної зброї та морських турбін операційний прибуток Укроборонпрому за перше півріччя 2020 року зріс у 2,6 рази, та склав 1,6 млрд грн (0,6 млрд грн в 2019).

  1. Борги підприємств Укроборонпрому за кредитами планомірно зменшується. «За 9 місяців цього року кредитний портфель у гривні зменшився на 12%, у доларах США – на 4%. Водночас, один з наших спецекспортерів отримав кредит у євро для виконання контрактних зобов’язань під держгарантії в рамках програми підвищення обороноздатності і безпеки країни», – пояснив Мустафа Найєм.
  2. Внески підприємств: менше половини йде на діяльність Концерну. «За останні три роки обсяг внесків для більшості учасників Концерну залишається незмінним – на рівні 15% від чистого прибутку за попередній фактичний рік роботи підприємства. З внесків сплачується податок на прибуток та дивіденди, надається фінансова допомога підприємствам та утримується робота концерну. За 9 місяців поточного року на підтримку роботи Концерну було направлено лише 42% від суми внесків, це – менше половини. У 2019 на адміністративне утримання Концерну пішло 62% внесків, у 2018 – 54%. Іще 15% з цьогорічних внесків виплачено у вигляді дивідендів та податків, а 36% – це повернення раніше отриманих фінансових допомог. На стабілізацію окремих підприємств Концерн з власних коштів направив фіндопомоги майже на 43 мільйони гривень у цьому році. При цьому, є підприємства, які через фінансовий стан не сплачують внесків. Наприклад, Харківський завод імені Малишева вже три роки поспіль взагалі не сплачує внесків».
  3. Заборгованість по заробітним платам на підприємствах – одна з найбільш чутливих тем. «Коли ми прийшли в Концерн, у спадок отримали 43 підприємства із заборгованістю по зарплаті на суму 463 млн грн. На деяких підприємствах ця заборгованість накопичувалася десятиліттями і є абсолютно безнадійною – вирішити проблеми таких підприємств без втручання держави неможливо. Тому ще взимку 2020 року ми підготували відповідний законопроект про фінансове оздоровлення оборонних підприємств та представили його на розгляд парламентського комітету, Мінеко та всіх зацікавлених сторін. У липні відповідні зміни до податкового кодексу були зареєстровані в парламенті, але ще не розглянуті. Тим часом ми повністю погасили заборгованість на 4 підприємствах та суттєво скоротили на ще 5. Через коронавірус та затримку із фінансуванням за виконану роботу, протягом 2020 року ще на 7 підприємствах виникла заборгованість по зарплаті – ми погасили її у повному обсязі, ще на 3х – скоротили. Станом на сьогодні заборгованість по заробітній платі є на 42 підприємствах Концерну, загальна сума боргу – 560 млн грн. При чому, майже половина цієї суми, а саме – 260 млн грн – це борги Харківського державного авіаційного підприємства (ХДАВП), — зазначив заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» з питань взаємодії з органами державної влади Мустафа Найєм.
  4. За рік роботи Концерну по жодному з підписаних за цей період контрактів і по жодному члену нової команди не зареєстровано жодного кримінального провадження. «Звісно, це є нормальним і вихвалятись тут немає чим», – вважає Найєм, і додає, що така ситуація стала нормою лише в останній рік.

Як повідомляла група «ІС», підприємство Укроборонпрому достроково виконало держзамовлення щодо модернізації БРДМ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Новый франко-германский танк MGCS: появились  подробности о конструкции машины

Продукт совместной разработки специалистов Германии и Франции новый танк, который должен выйти на рынок в 2035 году, предварительно получит...

США перебрасывают в Сирию системы противоракетной обороны Sentinel

США перебрасывают на северо-восток Сирии бронетехнику и системы ПРО Sentinel («Часовой»). Об этом сообщил пресс-секретарь Центрального командования Вооруженных сил США (CENTCOM) полковник Билл Урбан,...

Чехия «осовременит» советские танки T-72

Министерство обороны Чехии и компания VOP CZ, специализирующаяся на производстве, разработке и ремонте военной техники, подписали договор на модернизацию танков T-72M4CZ, которые являются экспортной...