Українсько-російська війна: парламент Литви прийняв резолюцію

-

Читайте также

Сейм Литви ухвалив резолюцію щодо провокаційних дій Російської Федерації поблизу кордонів з Україною. За таке рішення проголосували 102 депутати, ще один член парламенту утримався, проти не проголосував ніхто. Про це йдеться у повідомленні видання DELFI.lt.

«Сейм рішуче засуджує здійснювану Російською Федерацією неспровоковану воєнну агресію, односторонні дії, які грубо порушують двосторонні та багатосторонні угоди, а також норми міжнародного права, які становлять загрозу для безпеки Європи, і вимагає негайно ці дії припинити», — йдеться в документі.

У резолюції підкреслюється тверда підтримка України в справі вступу до НАТО та ЄС, а також відзначається, що в Росії «нема і вона не може отримати право вето стосовно членства України в НАТО, а також щодо інших рішень Альянсу». Сейм Литви також висловив підтримку надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

Литовські політики повторили, що послідовно підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в визнаних міжнародним співтовариством кордонах. У резолюції також міститься заклик до РФ припинити «агресію, провокації та поширення пропаганди проти України, негайно відвести війська від кордону з Україною, реалізувати міжнародні зобов’язання, зокрема й мінські угоди, і повернутися до співробітництва, заснованого на міжнародному праві та взаємній повазі.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше президент Литви дав прогноз, коли Україна може стати членом ЄС.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Аресты в Крыму: за четыре года количество выросло в более чем 15 раз

Во временно оккупированном Российской Федерацией Крыму за четыре года количество обысков выросло в 4,7 раз, арестов - в 15,2...