Українські військові завжди готові відбивати збройну агресію — командувач ОС Сергій Наєв

-

Читайте также

На Луганщині відновлено роботу КПВВ: за яким графіком працюватиме

Поновлено функціонування КПВВ «Станиця Луганська», роботу якої було припинено через масштабні пожежні на Луганщині. Про це повідомили у штабі...

НАСА проводит тесты самого маленького робота для исследований Луны

Компания Astrobotic рассказала о том, что они завершили работу над устройством CubeRover — оно направляется в Космический центр НАСА...

Пропагандистов РФ позвали в Крым для «формирования имиджа» полуострова

Подконтрольные Кремлю власти Крыма намерены потратить 1,2 млн рублей на проведение пресс-тура для российских журналистов, сообщает «Крым.Реалии». Согласно информации, опубликованной...

Щодня українські військовослужбовці як у тилу, так і на лінії зіткнення в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей України, послідовно доводять свою здатність проводити військові операції та реагувати на збройну агресію з боку Російської Федерації. І навіть пандемія коронавірусу, від якої цього року потерпають більшість провідних країн світу, не в змозі підірвати оперативну готовність Збройних Сил щодо охорони та оборони повітряного простору, суходолу та територіальних вод України. Про це написав командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв для щорічного видання Сухопутних військ НАТО «LandPower».

Поважною причиною для цього стала зміна підходів до виконання завдань за призначенням. Слід зазначити, що трансформація органів військового управління, на даний час є одним із головних елементів змін, в ході реформи Збройних Сил України. Суть цих заходів полягає у досягненні чіткого розмежування повноважень між усіма органами військового управління у системі керівництва силами оборони.

Перший крок

Практичним кроком в процесі масштабних змін стало створення нових командних структур. Зокрема, Командування сил підтримки, Командування сил логістики, Командування медичних сил, Командування військ зв’язку та кібернетичної безпеки, які поряд із командуваннями видів і окремих родів військ у подальшому займатимуться розвитком, підготовкою, комплектуванням та забезпеченням Збройних Сил України.

Одночасно новостворене Командування об’єднаних сил Збройних Сил України, що також є штатним органом військового управління стратегічного рівня, відповідатиме за проведення об’єднаних операцій на території України, а також миротворчих операцій за її межами. Головне призначення Командування — здійснення управління угрупованнями військ, а також міжвідомчими підрозділами як сил оборони, так і сил безпеки, що передані йому в підпорядкування, з метою гарантованої відсічі агресії на суходолі, в повітрі та на морі.

Вважаю, що у даному нововведенні закладений дуже глибокий сенс, який віддаляє нас від радянських принципів військового управління та наближає до стандартів армій країн-членів НАТО. І це є результатом тісної співпраці з іноземними партнерами та радниками, які навчають нас західному підходу, а також західному способу мислення щодо підготовки та проведення військових операцій і ведення бойових дій.

Зміни важливе завдання та процес

Опрацьовуючи питання зміни загальної системи управління, професійною командою була проведена довготривала кропітка робота, стосовно вивчення іноземного досвіду і його адаптації до нюансів і обставин, які притаманні саме Збройним Силам України.

В першу чергу, ми ґрунтувались на тактичному та стратегічному бойовому досвіді української армії. Адже саме розподіл функцій між органами управління дозволяє зосередитись на застосуванні Збройних Сил або їх окремої складової, що у конкретних випадках застосовується для вирішення кризової ситуації, ліквідації певного локального воєнного конфлікту або відбиття повномасштабної агресії з боку ворога.

Також, ми провели ряд зустрічей з іноземними партнерами. Зокрема, відвідали стратегічні Командування з Операцій Сил НАТО, що дислокується неподалік Брюсселя та особисто поспілкуватись із начальником штабу Командування, його заступниками, а також керівниками окремим J-структур.

Взяли участь у змістовному діалозі з керівництвом Оперативного командування Сил НАТО, що розташоване в Нідерландах, щодо вивчення та перейняття їх досвіду і імплементації теорії у практику. Дуже приємно, що в цьому діалозі взяли участь офіцери з Франції та Великої Британії, Болгарії, Литви та Латвії.

Окрім того, в ході робочого візиту до Оперативного Командування Видів Збройних сил Республіки Польща і їх Командування Наземних Сил, у нас була можливість набути досвіду під час спілкування з польськими командирами і офіцерами вищого рівня повітряної і морської компоненти, а також командирами і старшими офіцерами J-структур.

Відомим фактом є те, що колись Республіка Польща входила до організації Варшавського договору і була сателітом СРСР. Але, сьогодні вона є повноправним і модернізованим членом НАТО. Саме тому, її досвід для нас на етапі становлення є надзвичайно важливим і корисним, адже саме в його основі закладений перехід від застарілого радянського способу мислення до прогресивного і сучасного – західного. І в цьому сенсі нас цікавили всі без виключення тонкощі.

До речі, ми дуже ради були поділитися з польськими колегами власним досвідом, щодо проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. І, таким чином зустріч для обох сторін була взаємокорисною.

Західна модель системи управління

Так, наприклад, велику увагу закордонні колеги зосереджували на використанні такого західного підходу до службової діяльності як «Mission Commands», який ефективно застосовувався нами спершу під час проведення Антитерористичної операції, а нині – в ході операції Об’єднаних сил. Головна його суть полягає у наданні більш широких повноважень командирам нижчої ланки, щодо планування і застосування підрозділу або військової частини.

Але ж, до 2014 року у нас було все навпаки, адже українська армія базувалась на постулатах радянської військової школи, де вищій орган управління мав децентралізувати командирам майже все, не залишивши жодного простору для ініціативи.

Саме завдяки тому досвіду, яким з нами поділилися іноземні радники було аргументовано доведено необхідність створення Командування об’єднаних сил Збройних Сил України.

За таким принципом було побудоване й командування Об’єднаних сил, яке опікується операцією на території Донецької та Луганської областей та яким я мав честь командувати в період з квітня 2018 року по травень 2019 року.

Тому зараз, в умовах обмежених відомостей, стосовно ворога і швидкоплинної обстановки, командири не за теорією, а за набутим практичним досвідом, самостійно приймають рішення, не чекаючи конкретизованих вказівок, і потім лише доповідають про послідовне виконання завдання та його результативність.

Вже зараз рівень новоствореного Командування об’єднаних сил Збройних Сил України є стратегічним і нам лишається лише протягом певного часу доукомплектуватися окремими фахівцями та завершити злагодження.

На кінцевому етапі підготовки ми маємо взяти участь у певних навчаннях та скласти своєрідний іспит на спроможність управляти угрупованнями відповідно до застосування Збройних Сил. Тоді вважатиметься, що ми готові до виконання своїх функцій як орган управління.

Розширення ролі

В подальшому Генеральний штаб готуватиме пропозиції Головнокомандувачу Збройних Сил України щодо дій на ту чи іншу військову загрозу. У відповідності до прийнятого рішення, Командуванню об’єднаних сил Збройних Сил України будуть передані сили та засоби, а також визначені завдання щодо проведення об’єднаної операції. Але вона може бути не одна, а декілька на кількох різних напрямках.

Щодо операції Об’єднаних сил, яку розпочато 30 квітня 2018 року відповідно до Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” та наказу Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України “Про початок операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей”, то на даний час Командування об’єднаних сил Збройних Сил України не має ні повноважень, ні завдань щодо її управління. Зазначена операція є самостійною та регламентується окремими нормативно-правовими документами.

Хоча не виключено, що після завершення процесу підготовки, за окремим рішенням Головнокомандувача Збройних сил України, буде проведено прийом в підпорядкування та перебрана відповідальність за ведення всіх військових операцій, в т.ч. й операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.

У випадку різких змін у військовій обстановці навколо України, передача управління застосуванням військами, силам, міжвідомчими угрупованнями та підрозділами буде здійснена негайно.

Створення Командування об’єднаних сил Збройних Сил України — це вимоги сучасності, проєвропейське мислення і західний стандарт. Маємо увійти в НАТО добре підготовленими, з відповідними теоретичними і практичними знаннями, щоб стати повноправним його партнером.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Клоунада с арестом в РФ военного преступника – человека Суркова

Форменная клоунада сейчас наблюдается в России в связи с арестом военного преступника, а по совместительству, так называемого помощника, так...

В ОРДЛО забуксовала российская паспортизация: оккупанты провалили план РФ

Выдача российских паспортов жителям неподконтрольных районов Донбасса проходит гораздо медленнее, чем это планировали представители российской власти. Об этом говорится в публикации «Донецкого института информации»...

Оккупированный Луганск заволокло едким дымом: подробности и фото

Уже второй день подряд в районе базы отдыха «Десюлия» в Краснодонском районе временно оккупированной РФ Луганской области горит лес и сухая трава, сообщают сепаратистские...