Українські сапери Центру розмінування пройшли спеціальний курс навчань у Німеччині

-

Читайте также

Центр розмінування Командування Сил підтримки Збройних Сил України упродовж багатьох років розвиває партнерські відносини із аналогічними військовими центрами провідних країн світу. Одним із важливих напрямів при цьому є обмін досвідом і практична підготовка вітчизняних висококласних спеціалістів за відповідними програмами армій держав-членів НАТО. Саме з такою метою в місті Штеттен-ам-кальтен-Маркт у Німеччині між фахівцями ЗС України та Бундесверу відбувся двотижневий навчально-тренувальний курс у галузі знешкодження мінно-вибухових пристроїв, інформує Служба зв’язків з громадськістю Командування Сил підтримки ЗС України.

Цей захід став продовженням двостороннього співробітництва між Україною та Німеччиною в зазначеній сфері, початки якого було закладено ще у 2016 році, коли на базі Центру розмінування фахівці Центру підготовки із питань захисту від мінно-вибухових пристроїв Бундесверу провели перший спільний курс.

– Це вже не перше моє відрядження за кордон. У 2018 році я у складі групи саперів брав участь у міжнародних навчаннях Аrdent Defender 2018, які відбувались на канадській військовій базі «Борден», що в місті Міфорд, де наша команда, до речі, посіла перше місце серед одинадцяти. Свого часу також виконував завдання у складі миротворчих сил ООН в Афганістані, де ми, з-поміж іншого, відпрацьовували спроможності діяти спільно із американськими та італійськими військовими. Тому кожне відрядження – це величезний досвід, який ми в подальшому використовуємо як під час виконання завдань згідно зі своїми штатними посадами, так і передаючи здобуті знання та навики бойовим побратимам. Наразі ж, окрім підвищення власного професійного рівня, ми здобули ще й неоцінений практичний досвід досягнення взаємосумісності під час виконання завдань у складі міжнаціональних підрозділів, – розповів інструктор загону спеціальної підготовки Центру розмінування лейтенант Микола Лобода.

У німецькому Центрі підготовки з питань захисту від мінно-вибухових пристроїв українські сапери ознайомилися зі спеціальною технікою та обладнанням армії ФРН, пройшли курс спільних стрільб (G-38, P8) та цикл спеціальних навчань.

На навчаннях акцент робили на відпрацюванні спроможностей із злагоджених дій і спільного вирішення поставлених завдань, що матиме вкрай важливе значення для подальшого поглиблення двостороннього військового співробітництва між Україною і Німеччиною.

І в цьому напрямку триває активна робота, зокрема, вже укладено попередню домовленість про проведення у 2021–2022 роках низки спільних українсько-німецьких навчально-тренувальних курсів як на території ФРН, так і в Україні.

Нагадаємо, як повідомляла раніше група ІС, бійці 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила посіли перше місце у конкурсі на краще інженерно-саперне відділення серед підрозділів ОТУ «Північ».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

РПЦ не будет закрывать храмы во время объявленного локдауна в РФ

РПЦ не собирается расширять коронавирусные ограничительные меры в связи с ростом заболеваемости в России и объявленной нерабочей неделей. Об...