Українські конструктори планують створити нову ЗРС великої дальності: подробиці

-

Читайте также

КБ «Південне» підтвердило плани щодо розробки української зенітної ракетної системи (ЗРС) великої дальності «Кільчень», здатної перехоплювати всі типи цілей. Українські конструктори мають намір створити систему, яка здатна знищувати дозвукові аеродинамічні цілі на дальності 280 км, надзвукові винищувачі — близько 130 км, балістичні цілі — до 44 км. Засікатиме цілі система в радіусі 400 км, повідомляє АрміяInform.

За умови належного державного фінансування розробку всієї ЗРС у «Південному» планують завершити за 5 років та передбачають витратити на це понад 7 млрд. гривень (близько 270 млн. доларів).

Відповідне рішення може бути ухвалене з боку уряду вже за кілька місяців. Принаймні на нього розраховує генеральний директор КБ «Південне» Олександр Кушнарьов. «Наразі розглядається програма розвитку ракетно-реактивного озброєння в Україні. Цей проєкт є у цій програмі — створення зенітно-ракетного комплексу великої дальності. Сподіваємося, що в найближчі місяць-два цю програму буде ухвалено і проєкт зенітно-ракетного комплексу «Кільчень» буде розпочатий», — зазначив він.

Про розробку універсальної ЗРС «Кільчень» від КБ «Південне» стало відомо влітку цього року. Макет ЗРС був представлений на цьогорічній виставці «Зброя та Безпека», що відбулася в Києві. Як заявлялося, розробка власної зенітної системи коштуватиме Україні дешевше, ніж закупівля іноземної.

При цьому створення прототипу ЗРС передбачають завершити протягом трьох років. Тобто вже 2024 року новий зенітний ракетний комплекс, який увійде до нової зенітної системи, має бути представлений на державні випробування. Він являтиме собою ЗРК «мінімальної комплектації», повністю готовий до бойового застосування. Власне, на його основі й буде розроблено ЗРС у наступні два роки.

За планами розробників, до складу однієї ЗРС входитимуть до шести пускових установок по чотири ракети на кожній, командна машина, РЛС тощо. Передбачається можливість одночасного обстрілу 12 цілей із наведенням двох зенітних керованих ракет (ЗКР) на кожну. Також можлива атака 6 балістичних цілей, на кожну з яких буде спрямовано по 4 ракети.

Як повідомляла група ІС, ракета-носій Antares, розроблена за участю українських спеціалістів КБ «Південне», успішно вивела на орбіту корабель Cygnus з вантажем близько 3,7 тонн.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

В рф розпочалися облави через ухиляння від мобілізації

В російській федерації організовують облави через масове ухиляння чоловічим населенням від так званої «часткової мобілізації». В Кемерово представники військкомату розклеїли...