Українське підприємство створило низькоімпульсну гармату за стандартом НАТО

-

Читайте также

Корпорація «Таско», що входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України», опанувала виробництво низькоімпульсної гармати під натівський калібр 90 мм.

Головний механік корпорації Юрій Мацеха розповів АрміяInform, що гармата спеціально створена для встановлення у складі бойового модуля на бронеоб’єкти, які важать понад 7 тонн, такі як БТР, БМП, МТ-ЛБ або патрульний катер. До речі, вона дістала назву «низькоімпульсна» тому, що на відміну від звичайних гармат має менше відкочування після пострілу за рахунок оригінальної конструкції ствола та ефективного дульного гальма.

Ефективна дальність пострілу гармати становить 6 тисяч метрів, максимальна – понад 12 тисяч метрів. Тож її можна ефективно використовувати на ділянці виконання завдань рівня батальйону. Гармата адаптована під стрільбу протитанковими: кумулятивними та підкаліберними натівськими боєприпасами калібру 90 мм, а також з неї можна вистрелювати протитанкову ракету Falarick 90 (виробництва КБ «Луч»). При цьому бронепробиття кумулятивного боєприпасу становить до 300 мм, підкаліберного – до 120 мм.

Упродовж минулого року підприємство активно працювало над адаптацією цієї гармати для посилення вогневої моці так званого москітного флоту України. Зокрема, за словами президента корпорації «Таско» Валерія Павлюкова, нині бронекатери озброюють неефективними проти російського флоту 30-мм гарматами. Але, якщо на них встановити низькоімпульсну гармату, вона зможе потопити будь-який російський корабель. Підприємство здатне самостійно випускати як боєприпаси, так і безпосередньо гармату, адже опанувало відповідні технології їхнього виготовлення.

Як повідомляла група ІС, дочірнє підприємство «Завод «Маяк» — «Маяк-перспектива» веде розробку нових піхотних гармат для ЗСУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Українське підприємство створило низькоімпульсну гармату за стандартом НАТО

Корпорація «Таско», що входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України», опанувала виробництво низькоімпульсної гармати під натівський калібр 90...