В понеділок, 2 вересня, українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін передала представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні інформаційний лист про інцидент.

У ньому, зокрема, зазначила що 01.09.2019 низкою інтернет-ЗМІ та користувачами у мережі Facebook були оприлюднені фото та відеоматеріали, що зафіксували роботу оператора БПЛА СММ ОБСЕ в оточенні осіб в цивільному та членів незаконних збройних формувань ОРЛО. Видно, як вони коментують та фіксують на свої фото-відеокамери зображення монітору оператора БПЛА, який в той час знаходився над ділянкою розведення сил та засобів №1 «Станиця Луганська» та його околицях, що знаходяться під контролем Уряду України.

В документі українська сторона СЦКК нагадала представникам ОБСЄ в Україні про те, що Спеціальна моніторингова місія діє згідно з принципами неупередженості та прозорості. Зазначила, що відповідно до Кодексу поведінки ОБСЄ посадові особи ОБСЄ повинні вести себе в будь який час так, аби відповідати статусу міжнародного державного службовця. Вони мають утримуватися від будь яких дій, що можуть поставити під сумнів їхню здатність діяти неупереджено.

Натомість, вищевказані факти втручання у діяльність СММ ОБСЕ, очевидно за їхньої згоди, дає привід вказувати на те, що представниками патруля СММ ОБСЕ був порушений один із базових принципів Місії, а саме неупередженості.

У своєму зверненні українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін закликала провести детальний розбір ситуації, зробити відповідні висновки та висловила надію в тому, що СММ ОБСЕ в подальшому неухильно дотримуватиметься принципів роботи.