Україна відсудила у компанії з Польщі 26 бронемашин та гроші: подробиці та відео

-

Читайте также

Суди в Польщі стали на сторону України у справі про постачання 93-х броньованих машин БМП-1. Закордонний партнер поставив Україні лише два десятки БМП-1, тому довелося звертатися до польських судів.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

«Справа почалася ще у квітні 2016 року. Був підписаний контракт між польською приватною компанією та Укрспецекспортом щодо постачання військової техніки на територію України», — зазначив Ігор Долуда, керівник юридичного відділу Укрспецекспорт.

За угодою, Україна мала придбати 93 бойові машини піхоти. Ціна питання — 15,345 млн. доларів. Партнером стала польська приватна компанія «Вторпласт С А». «Укрспецекспорт» перерахував полякам частину коштів — майже 9 мільйонів доларів і навіть отримав першу партію із 20 броньованих машин. Решту компанія мала поставити до кінця 2018 року.

«На жаль, польський партнер не виконав умови контракту й уже понад два роки не постачав техніку державній компанії», — зазначив Ігор Долуда.

Зі свого боку на питання, чому БМП не доставляли в Україну, голова правління польської фірми відповідає, що хотів переглянути ціну постачання машин. Самі ж БМП поставляли з інших країн, деякі з них потрібно було повертати назад на заміну частин і це теж нібито викликало затримку.

Україна подала на компанію до польського суду. Адвокати, які займалися справою, називають аргументи Вторпласту безпідставними.

«Польська компанія не представила жодних обґрунтованих, серйозних причин, які б дозволили їй не виконувати умови контракту, зривати постачання. Насправді вона могла у передбаченому порядку, згідно з домовленостями, реалізовувати українське замовлення», — говорить адвокат Якуб Мазур.

На бік України в цій справі стали арбітражний та апеляційний суди Польщі. І Україна таки отримала шанс забрати машини. Оскільки добровільно передавати техніку польська фірма не захотіла, довелося залучити судового виконавця, який зробив це у примусовому порядку.

В Укрспецекспорті сподіваються, що вже скоро БМП перетнуть польсько-український кордон. Оскільки ці машини, зокрема, фігурують у державному оборонному замовлені на цей рік.

Для постачальника військової техніки справа також ще не закінчилася. В Україні проти Вторпласту також ведеться окреме судове провадження. Свої розслідування щодо угоди з компанією ведуть ДБР та НАБУ. Також польський арбітраж зобов’язав Вторпласт виплатити Укрспецекспорту понад 3 млн. доларів за непоставлені БМП та судові витрати.

Як повідомляла група ІС, за неналежне виконання контракту з поставки озброєння одне з дочірніх підприємств держкомпанії «Укрспецекспорт» на користь Міністерства оборони України має перерахувати штрафні санкції на суму понад 9 млн. гривень.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Участники избирательного процесса в ОРДЛО и Крыму попали в черный список СНБО Украины  

Совет национальной безопасности и обороны принял решение о применении персональных ограничительных санкций против 33 кандидатов в депутаты Государственной думы...