Домой Новости Україна проконсультувалася з США з протидії контрабанді ядерних матеріалів

Україна проконсультувалася з США з протидії контрабанді ядерних матеріалів

У понеділок, 21 вересня, на полях 64-ої Генеральної конференції МАГАТЕ відбулися українсько-американські онлайн-консультації, присвячені спільній протидії контрабанді ядерних матеріалів. Делегацію від України, у якій взяли участь заступник генерального директора Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», представники Держатомрегулювання, дипломати та посадовці ДПСУ, очолив перший заступник голови Державної прикордонної служби Володимир Нікіфоренко, інформує Міністерство закордонних справ.

Під час перемовин сторони відзначили ефективну співпрацю та прогрес у цій сфері, зокрема, завдяки встановленню США систем радіаційного контролю та радіаційної розвідки на майже 90 міжнародних пунктах пропуску через державний кордон та контрольних пунктах в’їзду-виїзду на адміністративній межі з тимчасово-окупованими та підконтрольними РФ територіями.

У ході зустрічі представники Адміністрації державної прикордонної служби та Міністерства енергетики США домовилися про підписання спільної заяви з нагоди 15-річчя двосторонньої співпраці у сфері протидії контрабанді ядерних матеріалів.

Сторони підтвердили свої наміри, які сприятимуть зміцненню глобальної безпеки й надалі удосконалювати можливості та розширяти співпрацю, спрямовану на протидію ядерній контрабанді.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, приватних підприємців спіймали на постачанні до РФ товарів військового призначення.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу