Україна планує активізувати участь у навчаннях НАТО — начальник Генштабу ЗСУ

-

Читайте также

З набуттям статусу партнера НАТО з розширеними можливостями Україна прагне активізувати свою участь у навчаннях Альянсу на рівні підрозділів.

Про це заявив у середу, 10 лютого, начальник Генштабу ЗС України Сергій Корнійчук під час виступу на семінарі ОБСЄ високого рівня з військових доктрин на тему: «Співробітництво України з державами-партнерами в умовах зростання безпекових загроз», передає Укрінформ.

«Важливим елементом нашої взаємодії з іноземними партнерами є участь у багатонаціональних навчаннях, у тому числі в навчаннях НАТО, які проводяться за сценаріями у рамках статті 5 Північноатлантичного договору. Сьогодні, після набуття Україною статусу партнера Альянсу з розширеними можливостями, ми прагнемо активізувати нашу участь в таких навчаннях та перейти від участі на рівні штабних офіцерів та спостерігачів до участі на рівні підрозділів», — заявив він.

На цьому тлі начальник Генштабу ЗСУ вказав на минулорічний досвід проведення в Україні стратегічних командно-штабних навчань “Об’єднані зусилля 2020”. «Вперше у таких навчаннях взяли участь підрозділи країн-партнерів, які, я переконаний, отримали цінний досвід спільних дій з українськими військовими», — заявив Корнійчук.

Начальник Генштабу вказав на поставлену мету з реформування ЗС України та сил оборони держави «відповідно до сучасних стандартів, нарощування їх спроможностей та здатності діяти спільно з військовими формуваннями держав-партнерів під час міжнародних операцій та місій».

«Одним із вкрай важливих аспектів при цьому є забезпечення виконання українською стороною військових критеріїв, необхідних для набуття Україною повноправного членства в Північноатлантичному альянсі», — заявив він.

Окремо Корнійчук відзначив важливість міжнародної матеріально-технічної допомоги, яка надається Україні партнерами на двосторонньому рівні, а також у рамках проєктів трастових фондів.

«У цілому ж слід констатувати, що військова співпраця з нашими іноземними партнерами значною мірою допомагає нам просунутись на шляху реформ українського війська та досягти визначених керівництвом держави цілей і врешті решт – сприяє забезпеченню національної безпеки в сучасних умовах», — заявив Корнійчук.

Як повідомляла група ІС, двері НАТО відчинені для нових членів, і Україну розглядають як кандидата на членство, але їй для вступу перш за все необхідні реформи, заявив генеральний секретар НАТО Столтенберґ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

На Донбасі збільшується кількість грубих порушень з боку РФ: дані СЦКК

Відповідно до звіту СММ ОБСЄ №110/2021 від 14 травня, Місія продовжує фіксувати факти систематичного перешкоджання роботі патрулів та БПЛА...