Головний військовий прокурор Анатолій Матіос відреагував на публікацію групи «Інформаційний спротив» стосовно загрози спроби анексії частини України з боку Румунії. 

«Інформую — буквально завтра особисто внесу до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про підготовку (зрозумілими але процесуально не встановленими особами) до вчинення особливо тяжких злочинів, що посягають на територіальну цілісність української держави», — зазначив Матіос.

«У зв’язку з викладеними у статті доводами у вівторок проведу нараду з керівництвом МЗС, Генерального штабу та ГУР МОУ, Служби зовнішньої розвідки, а також виконуючим обов`язки голови СБУ. Всі отримають законні доручення у межах кримінального провадження. Українська Держава ( хай для когось ніби і слабка) — Є! Ми будемо за неї боротися!» — додав він.

Раніше стало відомо про те, що на відеохостинг YouTube було залито аматорське відео про те, як у 2022 році Румунія може, нібито з метою захисту своїх громадян, гибридно окупувати Чернівецьку область України і частину Одеської області. Каталізатором для таких дій може послужити активізація бойових дій на Сході України, аж до повномасштабного наступу російських окупаційних сил.