Україна хоче придбати велику партію ударних БПЛА Bayraktar TB2: подробиці

-

Читайте также

РФ оказалась на последнем месте в Европе по продолжительности здоровой жизни

Продолжительность здоровой жизни в РФ составляет 63,7 года – по этому показателю страна занимает последнее место среди государств Европы....

Боевики заминировали дорогу в Донецкой области – ОБСЕ

Боевики на Донбассе продолжают минирование автодорог в неподконтрольных Украине районах Донецкой области. Наблюдатели ОБСЕ зафиксировали 38 противопехотных мин, установленных...

Пророссийского пропагандиста с «паспортом ДНР» не впустили в РФ: что известно

Пророссийского пропагандиста Патрика Ланкастера не пустили на рейс «Ереван-Москва» авиакомпании Armenia. Он пытался попасть на рейс по «паспорту ДНР»,...

ЗСУ хоче придбати до 48 ударно-розвідувальних БПЛА Bayraktar TB2. Наразі йдуть перемовини з турецькою Baykar Makina щодо локалізації виробництва в Україні, повідомляє «Defense Express».

За словами генерального директора компанії «Укрспецекспорт» Вадима Ноздрі, на сьогодні представники України та Туреччини узгоджують взаємні зобов’язання щодо наповнення нового спільного підприємства активами та гарантованим першим замовленням.

Нагадаємо, згідно з Візією розвитку Збройних сил України, Міноборони заплановано придбання від шести до 12 комплексів Bayraktar TB2 (тобто 6-12 станцій управління та 3-4 безпілотники на кожний комплекс).

«Отже, Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони планує поставити на озброєння в ЗСУ», — повідомив Вадим Ноздря.

Це досить велика партія (наприклад силовим структурам Туреччини, станом на червень ц.р. за весь час було поставлено 107 таких безпілотних апаратів), й передбачається що їх виробництво буде локалізовано на території України.

«Це вже спільне виробництво, великовузлова збірка на території України, при цьому вартість кожного комплексу у такому випадку зменшиться на 35%. В тому числі із врахуванням імпортних комплектуючих, які й сама Туреччина закуповує», — зазначив гендиректор українського підприємства-спецекспортера, додавши, що зараз «триває вибір місця для локалізації такого виробництва».

За його словами наразі продовжується дослідна експлуатація вже придбаних комплексів, зокрема, визначення їх стійкості до більш суворих кліматичних умов.

«Подальший продаж Туреччиною Bayraktar TB2 напряму залежить від результатів цієї дослідної експлуатації», — підкреслив Вадим Ноздря.

При цьому, очільник «Укрспецекспорту» відзначив, що власне Baykar Makina готова до інвестицій в України, розвитку спільних проектів та залученню до роботи українських фахівців.

Перші БПЛА Bayraktar TB2 отримані ЗСУ під час Урочистої церемонії передачі військової техніки на військовому аеродромі у Старокостянтинові на Хмельниччині. Березень 2019 року

Більш того, у разі створення в Україні власного виробництва локалізованих Bayraktar TB2, не виключається їх деяка відмінність від оригінального турецького БПЛА й можливість експорту таких машин в інші країни.

«З іншого боку, вже існує домовленість із турецькою стороною, що ми не йдемо у ті країни, де вони вже присутні із цією продукцією – у той самий Азербайджан, наприклад», — додав гендиректор держпідприємства.

Угоду про закупівлю турецьких оперативно-тактичних безпілотних комплексів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina було підписано у листопаді 2018 року (власне контракт на придбання шести БПЛА та трьох станцій управління на суму $70 млн уклали у січні 2019). У березні 2019 року перші комплекси прибули до України та були вперше випробувані.

Як повідомляла група «ІС», ЗСУ випробували Bayraktar та Javelin в умовах сучасного бою.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Сумерки тайской монархии: о причинах внутреннего раскола в Таиланде

Похоже, ставший уже хроническим политический кризис в Беларуси, а также «третья киргизская революция» заставляют все более внимательно присматриваться к подобным политическим процессам в других...

Дефіцит бюджету у США перевищив рекорди, але турбуватись зарано: що відбувається

З дефіцитом у 3,1 трильйона доларів, що майже вдвічі перевищує попередній рекордний показник післякризового 2009 року (1,4 трильйона доларів) закрили Федеральний бюджет США, що...