СБУ розслідує факти підкупу виборців на користь кандидатів в народні депутати на Запоріжжі, що здійснювала група осіб в інтересах Росії. У відомстві повідомили Радіо Свобода про те, що вказані особи беруть участь у виборчій кампанії певних політичних сил в регіоні, втім яких саме, у Службі безпеки не розголошують. Наразі перевіряється їх причетність до заходів з дестабілізації політичної обстановки у Запорізькій області.

Як повідомили у прес-службі управління СБУ у Запорізькій області, підозрювані особи організовували підкуп виборців, підвози осіб похилого віку на агітаційні зібрання під виглядом розважальних заходів, незаконне стеження за опонентами та реєстрацію так званих «клонів».

Раніше кандидат в народні депутати від «Батьківщини» по 75 округу Запоріжжя Віталій Рябцев повідомляв, що 15 липня він подав заяву СБУ щодо дій політичних сил «Опозиційного Блоку» та «За життя», направлених на дестабілізацію ситуації в регіоні та забезпечення просування цих партій до парламенту. В оприлюднених ним в соцмережах копіях документів про відкриття кримінального провадження йдеться по те, що заява політика стосувалася випадків стеження кандидатами в нардепи, роздачі агітаційних пакетів та окуляр виборцям, використання муніципального транспорту для підвезення виборців на платні обіди тощо.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла про те, які в Кремля є сценарії впливу на вибори в Україні.