У США провели перші випробування перспективних гіперзвукових ракет: що відомо

-

Читайте также

Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) провело спільно з Повітряними силами США перші випробування перспективних гіперзвукових ракет за програмою HAWC.

Про це пише «Український мілітарний портал» з посиланням на видання Defense-Aerospace.

Під час випробувань ракети були підвішені на літак, але не були запущені. Тепер розробники займаються підготовкою до перших льотних випробувань прототипів HAWC, які планується провести протягом року.

Розробка ракет за програмою HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept) ведеться в рамках тендеру, оголошеного військовими в середині 2010-х років. Він передбачає розробку гіперзвукової авіаційної ракети, яку можна було б запускати з винищувачів декількох типів, включаючи F-35 Lightning II.

За підсумками тендера DARPA розраховує отримати боєприпаси, здатні виконувати польоти на швидкості понад 5 чисел Маха.

Крім того, за підсумками проєкту HAWC повинні бути отримані технології керованого гіперзвукового польоту, прямоточного гіперзвукового повітряно-реактивного двигуна, що працює на вуглеводневому паливі, а також термостійких матеріалів.

У тендері HAWC поки беруть участь дві американських компанії: Raytheon і Lockheed Martin.

Під час випробувань, проведених DARPA 1 вересня 2020 року, перевірялися прототипи ракет HAWC, розроблені американськими компаніями Raytheon і Lockheed Martin.

У лютому стало відомо, що Lockheed Martin захистила проект гіперзвукової ракети AGM183A. Перші повноцінні випробування комплексу хочуть провести в кінці року, а дослідну експлуатацію має намір розпочати вже у 2022-му.

Як повідомляла група ІС, ВПС США можуть переобладнати старі моделі стратегічних бомбардувальників B52 для запуску гіперзвукової зброї.

Нагадаємо, вже найближчим часом американська армія отримає гіперзвукових зброю. Про це заявив міністр оборони США Марк Еспер.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

кремлівський олігарх малофєєв спонсорував політика партії “Альтернатива для Німеччини” — рішення суду

Політик німецької правої партії "Альтернатива для Німеччини" Беатрікс фон Шторх підтримувала контакти з кремлівським олігархом костянтином малофеєвим та отримувала...