У США готують план покарання Китая за прийняття закону про нацбезпеку

-

Читайте также

Держдепартамент США обговорює можливість введення валютних санкцій проти Гонконгу після прийняття Китаєм закону про нацбезпеку, який ставить під удар збереження даних на території автономії, пише «Mind».

Радники держсекретаря Майка Помпео запропонували вдарити по гонгонгскому долару, який з 1983 року «прив’язаний» до долара США, розповіли Bloomberg джерела, знайомі з дискусією. За їхніми словами, ідея циркулює на рівні Держдепу, але поки що її не обговорюють вищі чиновники адміністрації Трампа.

Один з можливих механізмів – це заборона для банків, що базуються в Гонконгу, на купівлю доларів, кажуть джерела Bloomberg. Це де-факто відріже місцевий ринок від припливу американської валюти і ускладнить підтримку стабільного курсу, який понад 30 років зафіксовано на рівні 7,8 гонконгських доларів за американський.

Такий сценарій рівносильний санкціям проти китайської банківської системи.

«Це звучить дуже радикально і може мати негативні і непередбачувані наслідки не тільки для китайських, а й для американських банків, а також для всього глобального фінансового ринку», – каже головний економіс Standard Chartered в Гонконзі Дін Шуанг.

Ті ж побоювання висловлюють американські чиновники, кажуть джерела Bloomberg: під ударом може опинитися не Китай, а гонконгські і американські банки.

Екстремальною альтернативою може стати відключення Гонконгу від SWIFT – міжнародної системи міжбанківських розрахунків, вважає головний економіст Daiwa Securities Group по Азії Кевін Лай. «Це ядерна опція – вона малоймовірна, але не неможлива, – пояснює він. – Без доступу до глобальної доларової системі гонконгський долар не може функціонувати».

ЦБ Китаю надасть Гонконгу необхідні ресурси, якщо США посилять санкції, заявив на початку червня міністр фінансів Пол Чан.

Як повідомляла група «ІС», у Гонконзі пройшли перші арешти за порушення нового законодавства про нацбезпеки.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Борис Джонсон после инцидента с британским эсминцем напомнил РФ о незаконной оккупации Крыма

Британский премьер Борис Джонсон напомнил России о преступлениях против Украины и предупредил, что Великобритания не станет с этим мириться....