У Швеції засудили до 3 років бізнес-консультанта, звинуваченого в шпигунстві для РФ

-

Читайте также

Окружний суд Гетеборга визнав винним 47-річного консультанта автомобільних компаній Volvo і Scania у шпигунстві на користь Росії та засудив його до 3 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на SVT.

Це перший за 18 років процес у Швеції за звинуваченнями у шпигунстві. Слухання проходили частково за закритими дверима.

Суд встановив, що консультант передавав представнику російської розвідки торгові секрети компанії Scania, «повністю усвідомлюючи, що від цього виграє Росія», але виправдав його у частині, що стосувалась видачі інформації про Volvo.

«Це виправдане покарання за те, що він скоїв, і можливу завдану шкоду. Прокурори просили про 4 роки з розрахунку, що його визнали би винним і в частині щодо Volvo», — зазначив представник суду Матс Хагелін.

Нагадаємо, чоловіка затримали у лютому 2019 року в ресторані у центрі Стокгольма, коли він зустрічався зі співробітником російської розвідки, який, за даними поліції, діяв під дипломатичним прикриттям.

В лютому 2021 року йому висунули звинувачення у розкритті інформації за винагороду про компанії, на які він працював — Volvo Cars в Гетеборзі та Scania CV в Седертельє. Консультанта звинуватили у тому, що він без відома компаній копіював матеріали зі свого робочого комп’ютера на власний та на USB-носії і за гроші передавав співробітнику російської розвідки. Звинувачення називає ці дії нелегальною розвідувальною діяльністю проти інтересів Швеції, що можуть зашкодити безпеці.

Чоловік продовжує заперечувати свою провину.

Ще у 2019 році Associated Press з посиланням на свої джерела повідомляло, що росіянином, який спілкувався зі шведом, був Євгеній Умеренко. Тоді він працював у посольстві РФ і виїхав зі Швеції через три тижні після затримання консультанта.

Як випливає з публікації Associated Press, обвинуваченого звати Крістіан Дмитрієвський і до отримання громадянства Швеції він був громадянином Росії.

Як повідомляла група «ІС», шпигунська діяльність Росії у Німеччині наростатиме.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

У Швеції засудили до 3 років бізнес-консультанта, звинуваченого в шпигунстві для РФ

Окружний суд Гетеборга визнав винним 47-річного консультанта автомобільних компаній Volvo і Scania у шпигунстві на користь Росії та засудив...