У СБУ повідомили, скількох осіб притягнули за поширення антиукраїнської пропаганди

-

Читайте также

У 2020 році, за матеріалами СБ України, вдалося притягнути до кримінальної відповідальності 40 осіб, які поширювали антиукраїнську пропаганду та здійснювали підривну діяльність в інформаційній сфері. Про це заявив начальник управління з Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в інтерв’ю для видання «Цензор.нет».

«Протягом 2020 року Службою безпеки України порушено понад 50 кримінальних проваджень за різними статтями Кримінального кодексу України (109, 110, 111, 161 ККУ), 40 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності за поширення деструктивної антиукраїнської пропаганди та підривної діяльності в інформаційній сфері, 32 особи засуджено, 158 іноземцям, причетним до пропаганди сепаратизму в інтернеті, заборонено в’їзд в Україну», — зазначив Ілля Вітюк.

Ілля Вітюк

За словами кіберфахівця СБУ, значна частина антиукраїнської пропаганди фінансується та курується спецслужбами країни-агресора. При чому в Україні російські наративи просуваються в маси через лідерів суспільної думки та розкручених «експертів».

«Їхнє завдання — це інтерпретація фактів і подій у вигідному для противника світлі. Експерти зазвичай дуже обережно висловлюються, щоб їхня діяльність не підпадала під дію Кримінального кодексу. Ворожа пропаганда маскується під «свободу слова», «альтернативну точку зору» або «політичну агітацію» під час виборів», — підкреслив Ілля Вітюк.

Нагадаємо, що в 2020 році СБУ: заблокувала понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю більше ніж 60 тисяч акантів; нейтралізувала понад 600 кіберінцидентів та кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади; припинила діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак.

Як повідомляла група ІС, СБУ повідомила про підозру військово-політичному «експерту», причетному до підривної діяльності в інтересах російських спецслужб.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Российского дипломата «тошнило» от провала антиукраинской акции в ООН

Неформальная встреча Совбеза ООН по "формуле Арриа", инициированная Россией с целью обвинения Украины в эскалации конфликта на Донбассе, провалилась....