Служба безпеки України у взаємодії з представниками телерадіокомпанії «Чорноморка» усунула наслідки кібератаки на ефірний сервер ТРК.

Про це повідомляє у Facebook прес-центр СБУ.

Співробітники Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ встановили, що кібератака була спрямована на блокування та виведення з ладу всіх ключових елементів управління ефіром, резервних копій та запасних інструментів. Зловмисники через шкідливе програмне забезпечення отримали контроль над серверним обладнанням телерадіокомпанії та вивели систему з ладу.

СБУ локалізувала кібератаку та блокувала її негативний вплив на ефірний сервер телерадіокомпанії.

Наразі роботу ТРК повністю відновлено, а її команда спільно з фахівцями ДКІБ СБУ розробляють більш надійну систему захисту серверного обладнання від стороннього незаконного втручання.

Слід зазначити, що Служба безпеки України, у межах компетенції, захищає національні інтереси держави та законні права і свободи громадян від протиправного кібернетичного та інформаційного впливу спеціальних служб РФ та підконтрольних їм структур.

Як повідомляла група ІС, засновник дослідницької групи Bellingcat журналіст Еліот Хоггінс стверджує, що російські хакери атакували проект, який займається розслідуванням резонансних подій.