У Росії кліриків РПЦ звинуватили у розоренні могил фронтовиків Другої світової

-

Читайте также

Почему «Грузинская Мечта» боится «Революции роз»

31 октября Грузию ожидают выборы в парламент республики. На 150 депутатских мандатов претендуют выдвиженцы от 48 партий и двух...

Катастрофа «по всем направлениям»: главари «ДНР» провели закрытое совещание

Четыре дня назад в помещении так называемого «кабинета министров днр»  состоялось закрытое совещание узкого круга  руководителей «днр», которое проводил...

У ХНУПС випустили лейтенантів льотного факультету. ФОТО

У Харківському національному університеті Повітряних Сил (ХНУПС) імені Івана Кожедуба відбувся випуск понад 100 лейтенантів льотного факультету, які навчалися...

Експерти, оглядачі та релігієзнавці давно звикли до того, що Російська православна церква активно підіграє кремлівській пропаганді, в тому числі, культивує міф «великої російської перемоги» у Другій світовій війні, яку в Росії називають «Вєлікая отєчєствєнная».

Однак в Буйському районі Костромської області відбулись події, які ставлять під сумність безумовну відданість кліриків РПЦ міфам про героїзм російських фронтовиків.

Місцеві мешканці виявили факти розорення могил одного з цвинтарів, при цьому деякі поховання взагалі були «зрівняні з землею». Про це пише «Духовний фронт України» з посиланням на «Новые извести».

Жителі звинувачують у цьому клір Макарієво-Писемського жіночого монастиря РПЦ, які не вперше проводять неузгоджені перепланування зазначеного цвинтаря, котрий знаходиться на території обителі.

Росіяни регулярно повідомляли про те, що з могил зникають огорожі, подеколи навіть пам’ятники. В тому числі, священнослужителі не гребують зачіпати могили ветеранів Другої світової війни.

Родичі померлих не змогли самотужки добитись справедливості від кліру монастиря і звернулись до поліції. Втім, поліцейські теж зазнали фіаско – служителі церкви усіляко уникають контакту з правоохоронцями.

Зрештою секретар Костромського єпархіального управління протоєрей Валерій Бунтєєв надав коментар з приводу скандальної ситуації. «Щодо демонтажу огорожі, то, зі слів ігумені Ніни, парканчики заважала прибиранню території цвинтаря. З огляду на відсутність зв’язку з родичами похованих, огорожі прибрали без їхнього відома», – пояснив він.

Дивно, але місцевих мешканців коментар клірика не задовільнив. Натомість, родичі похованих на цвинтарі людей подали заяву до прокуратури та слідчого комітету Костромської області. Окрім цього, відповідне звернення надіслано і на адресу Священного Синоду Російської православної церкви.

Чому у жіночому монастирі вирішили знехтувати пам’яттю фронтовиків, міф про велику перемогу яких дуетом з Кремлем оспівує священноначаліє РПЦ, лишається, на разі, питанням без відповіді.

Як повідомляла група «ІС», на організованому УПЦ МП форумі «Люди миру» зазвучали кремлівські наративи.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Катастрофа «по всем направлениям»: главари «ДНР» провели закрытое совещание

Четыре дня назад в помещении так называемого «кабинета министров днр»  состоялось закрытое совещание узкого круга  руководителей «днр», которое проводил...

В российском Челябинске взорвался склад с медицинским кислородом местной горбольницы. ФОТО и ВИДЕО

На территории горбольницы №2 в Челябинске взорвался склад для хранения баллонов с кислородом. Взрыв произошел из-за возгорания в поликлинике. По данным РосСМИ, возникший пожар охватил...

Пентагон и Минобороны Китая впервые обсудили вопросы предотвращения кризиса

Представители оборонных ведомств США и Китая в режиме видеоконференции провели первое заседание двусторонней рабочей группы по коммуникации в кризисной ситуации. Как сообщается в заявлении Пентагона: "28...