У РНБО повідомили про кібератаку на системи документообігу держорганів: подробиці

-

Читайте также

Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України зафіксував спроби поширення шкідливих документів через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

«Метою атаки було масове зараження інформаційних ресурсів державних органів, оскільки саме з використанням цієї системи здійснюється документообіг у більшості органів державної влади. Шкідливі документи містили макрос, який під час відкриття файлів приховано завантажував програму для віддаленого управління комп’ютером. Способи та засоби реалізації цієї кібератаки дають змогу пов’язати її з одним із хакерських шпигунських угруповань із Російської Федерації», — повідомляє апарат РНБО.

У НКЦК зазначають, що атака належить до так званих supply chain attack і спрямована на ланцюжок постачань, під час якої зловмисники намагаються отримати доступ до цільової організації не безпосередньо, а через вразливості в інструментах і сервісах, які вона використовує.

«Найвідомішими та наймасштабнішими атаками такого типу стали NotPetya, спрямована на пошкодження української інфраструктури у 2017 році, та Solorigate – кібершпигунська операція Російської Федерації 2020-2021 року, яку нині розслідують у США. У цих випадках шкідливий програмний код поширювався через програмне забезпечення (МЕДОК в Україні та продукти Solarwinds у США), скомпрометоване атакуючими», — зазначено в повідомленні.

У РНБО просять у разі виявлення індикаторів атаки відразу повідомляти до Національного координаційного центру кібербезпеки.

Нагадаємо, на початку пандемії коронавірусної хвороби у світі практично щодня реєструвалося понад 18 мільйонів фішингових повідомлень, пов’язаних з темою COVID-19. З середини 2020 року їх кількість поступово зменшувалась, а фішингові атаки стали більш направленими, їх тематика змінювалася, повідомили у РНБО України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Украина возобновит переговоры с МВФ, — Шмыгаль

Украина возобновит переговоры по тексту меморандума на продолжение сотрудничества с Международным валютным фондом и получения от него следующего транша....