У Польщі назвали терміни повної відмови від російського газу

-

Читайте также

Напередодні відкриття трубопроводу «Північний потік-2» повноважний представник уряду Польщі в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмський підтвердив, що Польща стане незалежною від поставок російського газу з 2023 року.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Euractiv.

Наїмський висловив надію на те, що газопровід Baltic Pipe буде повністю введений в експлуатацію з 1 жовтня 2022 року. «Ми не будемо продовжувати контракт з російським Газпромом», — додав він.

Польща перебуває в процесі диверсифікації джерел енергії. Газифікація — важливий процес, що обмежує залежність країни від вугілля. «Обсяг газу, який ми будемо використовувати в Польщі, виросте приблизно на 50% до 2030 року або невдовзі після цього», — додав Наїмський.

За його словами, оскільки польська компанія Gaz-System будує інтерконнектори в сусідні країни, це дозволить імпортувати «весь необхідний для економіки обсяг газу з інших джерел, окрім Росії».

Baltic Pipe — це проєкт газопроводу, що з’єднує норвезькі газові родовища з Данією і Польщею. Після введення в експлуатацію потужність з транспортування газу складе 10 мільярдів кубометрів на рік.

Наїмський пояснив, що затримки в будівництві були пов’язані з певними екологічними питаннями, «які тепер вирішили наші данські партнери».

За допомогою Baltic Pipe та іншої інфраструктури Польща буде повністю пов’язана з західноєвропейськими ринками, в тому числі з товарними ринками.

Як повідомляла група «ІС», Україна і Польща можуть похитнути монополію «Газпрому».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

У Польщі назвали терміни повної відмови від російського газу

Напередодні відкриття трубопроводу "Північний потік-2" повноважний представник уряду Польщі в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмський підтвердив, що Польща...