У Первомайську громада заявила про бажання перейти з УПЦ МП до ПЦУ

-

Читайте также

Мешканці мікрорайону Скала в Первомайську влаштували громадські збори, на яких висловили бажання, щоб місцевий храм Святого Архистратига Михаїла перейшов з УПЦ Московського Патріархату до ПЦУ. Про це йдеться у повідомленні видання Thegard.city

Мешканка району Скеля Ганна Іванівна, розповіла:

«У 1951 році нас переселили з Дрогобицької області, Нижньо-Устрицький район. Зараз там Польща. Нас виселили цілий район. Мені тоді було тринадцять років. І одне із сіл сюди виселили. Раніше це була Одеська область, а тепер Миколаївська. Ми там залишили… теж у нас був храм. І тут, одразу як ми приїхали, наша громада і ще місцеві люди стали будувати церкву. Там є така маленька, зразу збудували маленьку, з глини. А тоді вже взяли план на великий храм. Тоді була «совєцька власть», не давала зробити українську церкву. А зараз вже прийняли Томос, і ми можем мати свою церкву. Значить, ми хочем, щоб була церква українською. Православна церква України. Зібрали народ. Але нам не прийшло ніякої відповіді, і ніхто нас не підтримував. Окрім того, що ми самі тут робили. А цей батюшка Московського Патріархату, він був проти. Пару чоловік є, що його підтримують. Він завжди нам казав, що церква українська, православна. А я йому кажу: «Що ви говорите? Чого ви не молитесь за Україну, чого ви не поминаєте на поминальних службах українських воїнів, які загинули за Україну?» Ми двічі збирались на збори. Раз ми зібрались біля церкви — він викликав поліцію. А другий раз ми збиралися біля школи номер сім, зібрали делегацію та відправили всі ці документи в Миколаїв. Далі справа не пішла. А тепер збираємось знов, ось — депутата запросили. Людей багато, всі хочуть, щоб була церква українська».

Голова зборів Георгій Кузьменко сказвав: «Тут зібралися прихильники відродження всього українського, що тільки може бути. І найперше — це віра. Прикрий факт: в той час як Росія воює з Україною, у нас є російські церкви. В багатьох містах перехід відбувся, українською мовою проводять богослужіння. Пропоную проголосувати за перехід і робити всі кроки, щоб це рішення втілити в життя. Якщо кожен підтримає, разом ми зможемо це зробити. Треба, щоб нас прийшло не 30-40, а 300-400.

За словами учасників зібрання, всі підтримують Україну. У Первомайську всі українці, і тільки одна українська церква, а шість — УПЦ МП.

Листоноша Наталія Іванівна стерджує, що сімсот будинків, які вона обслуговує, всі підтримують перехід. У 2019 році вже проводили збори з цього питання. Зібрали 250 підписів. Комісія, обрана з членів громади, склала протокол, і документи, оформлені юридично, надіслали в Миколаївську єпархію. Проте відповіді не отримали.

Депутат Первомайської міської ради Євген Нотевський пообіцяв надіслати депутатський запит щодо документів, в якому стані справа. Якщо Миколаїв не допоможе, звернеться далі, в Київську єпархію.

Станом на 30 травня 2021 року вже було зібрано 97 підписів за перехід до ПЦУ.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, УПЦ МП ображається, що науковці вважають її «провідником» пропаганди Кремля в Україні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Инфляция в России ударила по реальным размерам пенсии

Высокая инфляция в России в первой половине текущего года отразилась на размерах пенсии в реальном выражении. По данным Росстата,...