У Німеччині обрали нового канцлера: що відомо про Олафа Шольца

-

Читайте также

Через понад два місяці після парламентських виборів депутати Бундестагу у середу, 8 грудня, шляхом таємного голосування обрали нового канцлера ФРН. «За» представника Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Олафа Шольца проголосували 395 депутатів з 707, повідомляє «DW».

До обрання канцлером 63-річний Шольц обіймав посаду віцеканцлера та федерального міністра фінансів у четвертому уряді Анґели Меркель.

Шольц походить із західної Німеччини і є юристом за освітою. До лав СДПН вступив у 1975 році, у 2002-2004 роках був генеральним секретарем партії. Під час канцлерства Ґергарда Шредера у 1998-2005 роках вважався його найближчим соратником. З 2007 до 2009 року керував федеральним міністерством праці Німеччини. З 2011 року два терміни поспіль був бургомістром Гамбурга.

Нагадаємо, парламентські вибори в Німеччині відбулися 26 вересня. Перемогу на них здобула СДПН, котра набрала 25,7 відсотка голосів. Найближчий суперник СДПН — блок Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) заручився підтримкою 24,1 відсотка виборців. Зелені отримали 14,8 відсотка голосів, ВДП — 11,5 відсотка, а правопопулістська «Альтернатива для Німеччини» — 10,3 відсотка.

Відразу після виборів Шольц заявив, що соціал-демократи формуватимуть коаліцію без блоку ХДС/ХСС, що останні роки був її партнером в урядовій «великій коаліції». З середини жовтня у ФРН тривали коаліційні переговори між СДПН, Зеленими та Вільною демократичною партією (ВДП). 7 грудня партії підписали коаліційну угоду, яка визначає політику нового уряду.

Шольц представив усіх міністрів нового уряду ФРН, в якому буде порівну чоловіків і жінок. За словами Шольца, основним завданням уряду спочатку стане боротьба з пандемією коронавірусу.

У своїх публічних заявах напередодні обрання канцлером застерігав Росію від порушення кордонів України, а також обіцяв жорстку відповідь правителю Білорусі Лукашенку через ситуацію з мігрантами.

Як повідомляла група «ІС», колишній канцлер Австрії Курц оголосив, що залишає велику політику.


 Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Україні розпочались ходові випробування протикорабельного комплексу «Нептун». ВІДЕО

Державне Київське конструкторське бюро "Луч" спільно з СКТБ Корпорація "УкрІннМаш" почали ходові випробовування першої серійної пускової установки протикорабельного комплексу...