Домой Новости У Міноборони роз’яснили порядок виплат допомоги родинам загиблих в авіакатастрофі Ан-26  

У Міноборони роз’яснили порядок виплат допомоги родинам загиблих в авіакатастрофі Ан-26  

У Департаменті фінансів Міністерства оборони роз’яснили порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих у нещодавній авіакатастрофі Ан-26Ш військовослужбовців, пише «АрміяInform».

«Право на допомогу мають: дружина військовослужбовця; діти до 18 років або до 23 років, які на час загибелі навчалися; батьки; особи, які перебували на утриманні загиблого (дід, бабуся, пасинки, падчерки, непрацездатні брати, сестри та ін.). Допомога розподіляється рівними частками на всіх осіб, які на неї мають право», — зазначив начальник відділу соціальних виплат Департаменту фінансів Ігор Баторшин.

Оформлення документів здійснюється через обласні військові комісаріати (у м. Києві — міський військовий комісаріат) за місцем проживання одержувачів допомоги. Далі документи розглядає Комісія Міноборони, протокол засідання якої затверджує Міністр оборони України. Після ухвалення рішення допомогу перераховує на рахунки одержувачів допомоги військовий комісаріат.

Виплата передбачена Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (стаття 16), а також Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 (далі — Порядок).

Розмір допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, пов’язаної з виконанням обов’язків військової служби, становить 1 576 500 грн, обчислюється у такий спосіб: прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня 2020 року — 2102 грн, помножений на 750.

Виплата одноразової грошової допомоги може бути здійснена за наявності всіх документів, визначених Порядком. Передусім після отримання даних експертизи ДНК родичі загиблого мають отримати свідоцтво про смерть і лікарське свідоцтво про смерть.

На підставі даних лікарського свідоцтва про смерть та акта службового розслідування (яке нині триває) військово-лікарські комісії мають скласти висновок про причинний зв’язок смерті.

Після цього члени сім’ї мають подати до обласного військового комісаріату (для зручності можливо через районні військкомати) заяву та інші документи, визначені Порядком.

Далі військкомат подає документи до Департаменту фінансів, і вони подаються на розгляд Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум. Рішення комісії затверджує Міністр оборони України, і після цього здійснюється переказ коштів військкоматам, які потім переказують допомогу одержувачам.

Згідно з Порядком призначення і виплати допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975, для призначення допомоги одержувачі допомоги надають до військкомату такі документи:

заява від кожного з одержувачів (за дітей звертається один з батьків чи піклувальник) та копії паспортів;

копія свідоцтва про смерть — надає орган РАЦС;

витяг з наказу про виключення зі списків військової частини у зв’язку зі смертю — надає командир частини;

копія лікарського свідоцтва про смерть — надає патологоанатом та судмедексперт;

копія свідоцтва про народження військовослужбовця (для виплати батькам загиблого);

копія свідоцтва про народження дітей військовослужбовця;

результати розслідування причин та обставин смерті (акт службового розслідування);

документи про склад сім’ї загиблого — витяг з послужного списку та довідка про місце реєстрації отримувачів допомоги.

Після надходження до Міноборони зазначених документів рішення про призначення допомоги буде ухвалено в найкоротший термін (персонально по кожному загиблому).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2000 р. № 829 військова частина також надає сім’ям і батькам військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, допомогу в проведенні поховання і компенсує матеріальні витрати на ритуальні послуги (наразі сума такої допомоги становить 10 590 грн).

Як повідомляла група «ІС», курсант, який вижив у авіакатастрофі під Харковом, розповів про свій порятунок.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.