У Литві рпц позбавила сану власних священників через засудження війни

-

Читайте также

У Литві рпц «позбавила сану» п’ятьох священнослужителів Віленської єпархії за засудження війни.

Рішення затвердив патріарх московський кіріл, повідомляє Духовний фронт України.

Укази про позбавлення сану Віталія Моцкуса, Віталія Даупараса, Георгія Ананьєва та Володимира Селявка підписав 29 червня 2022 року правлячий архієрей, митрополит Віленський та Литовський Інокентій. Тижнем раніше його указом був вивержений із священного сану Гінтарас Сунгайла.

У рпц звинуватили отців, що ті запустили у ЗМІ та соцмережах кампанії з використанням антивоєнної риторики і «дискредитації» Церкви.

Раніше литовський митрополит рпц Інокентій (Васильєв) «позбавив сану» священника Георгія Сунгайлу, який критикував кіріла за підтримку війни рф проти України. Також він заборонив у священнослужінні без права носіння священичого одягу та хреста протоєрея Віталія Моцкуса, протоєрея Володимира Селявка, єрея Георгія Ананьєва та єрея Віталія Даупараса.

Ці литовські священники рпц, яких звільнили через засудження війни, висловлювали бажання приєднатись до Вселенського патріархату. Також колишній священник рпц Володимир Селявко розповів, навіщо відновлювати у Литві Константинопольську Церкву.

Як заявив священник Георгій Сунгайлу, дії архієпископа рпц в Литві є «продовженням репресій у відповідь на критику на адресу патріарха Кирила».

У ЗМІ писали про штормове попередження для литовської філії рпц, адже мер Вільнюса пригрозив передати Вселенському патріархату храми рпц. Також у кінці травня речниця прем’єр-міністерки Литви Раса Якілайтене заявила, що публічна підтримка війни проти України з боку глави російської православної церкви патріарха Кіріла є неприйнятною для частини православних християн Литви. Тому вони мають право сповідувати свою віру «без конфлікту совісті». Вона просила патріарха Варфоломія допомогти від’єднатися від Московського патріархату.

Московському патріарху кірілу (Гундяєву) заборонили в’їзд в Литву, через підтримку війни в Україні. Православна єпархія Литви почала віддалятись від Москви після заборони на в’їзд моспатріарха і критики уряду Гундяєва.

Група ІС повідомляла про те, що окупанту повідомлено про підозру у катуванні цивільних мешканців Київщини.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Мікрорайон російського міста затопило фекаліями. ФОТО

Мікрорайон "Победа" у місті Чита в російській федерації затопило екскрементами. Місцеві мешканці скаржаться, що це триває вже другий день...