«Твоя страховка — лише рука»: як спецпризначенці відпрацьовували штурмову альпіністику у повному спорядженні

-

Читайте также

Офіцери Центру спеціального призначення протидії диверсіям і терористичним актам Військової служби правопорядку в ЗС України вдосконалювали свої навички зі штурмової альпіністики та вправлялися у повітрянодесантній підготовці, які перевіряють військовослужбовців на психологічну стійкість, інформує ресурс АрміяInform.

За словами командира військової частини підполковника Богдана Столярчука, далеко не кожна людина зможе стрибнути з парашутом у безодню й під час таких навчань можна побачити, як діють молоді офіцери у стресових ситуаціях. Тому кожен старший лейтенант, який прибуває до Центру, «проганяється» через стрибки.

Під час нещодавніх навчально-тренувальних зборів фахівців пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служб ЗСУ кожен армієць з парашутної команди Центру здійснив від 40 до 60 стрибків.

Тим часом на висотній споруді Центру група офіцерів відпрацьовує елементи штурмової альпіністики. Командир групи пояснює, що для альпіністського вишколу потрібно бути підготовленим як фізично, так і морально. Адже альпіністські роботи становлять підвищену небезпеку.

Офіцери відпрацьовують штурмову альпіністику без страховки. «Твоя страховка — це твоя рука», — наголошує він.

«Все залежить виключно від тебе. Якщо не підготовлений фізично, не готовий морально, то не зможеш виконати завдання. З новачками нашого Центру розпочинаємо підготовку з бази, тобто зі стрибків від стіни й ходьби. Людині треба навчитися довіряти своїй мотузці. Поступово додаємо перевороти, розвороти, маятник тощо. Коли людина впевнено триматиметься на мотузці та навчиться контролювати її однією рукою, додаємо елементи спорядження та зброю. На відміну від 2014 року, нині з’явилися легші плити до бронежилетів, які дають змогу бути динамічнішими. Вага таких плит у комплекті сягає 7 кілограмів. Плюс каска 1,2 кілограма. Повне спорядження важить у середньому до 10–12 кілограмів, — поділився спецпризначенець «Пушкін».

Спецпризначенці у складі пар відпрацьовували дії із захоплення будівель прихованим способом. Під час спуску з даху армійці вправляються у переворотах, розворотах на 360 градусів, стрибках догори ногами, контролюють зі зброєю вхід у вікно тощо.

Богдан Столярчук висловив сподівання, що незабаром його колеги отримають на озброєння нові вітчизняні парашутні системи, з допомогою яких можна десантуватися з боєприпасами з висот понад 3000 метрів і приземлятися на обмеженій ділянці місцевості.

Нагадаємо, раніше група ІС писала, як розвідники 81-ї бригади ДШВ ЗСУ відпрацювали завдання з гірської підготовки.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Все для народа: в ОРДЛО налоги увеличиваются, а льготы исчезают

Пишу и не перестаю смеяться. Новости из ОРДЛО сейчас такие забавные, что грех не посмеяться. Вот, смотрите: в 2014-м...