Тортури в російських в’язницях: український бранець розповів подробиці

-

Читайте также

Колишній український політв’язень Кремля Олександр Шумков, який з серпня 2017 року перебував у незаконному ув’язненні в Росії, розповів про тортури російських силовиків. За його словами, співробітники ФСБ Росії били його електричним струмом, одягали протигаз, пише «УНІАН» з посиланням на «BBC News».

«У ФСБ пройшов через різне — били електричним струмом, одягали протигаз… Як мені потім вже у місцях відбування розповіли, це їх улюблений метод катувати політичних або військових в’язнів. Багато з тих, хто відбуває термін за 205-й або 208-ю статтях (теракт, організація НВФ), проходили через цю процедуру», — розповів Шумков.

Після незаконного засудження його відправили до колонії міста Торжок Тверської області.

«На прийомі пропонується — хоча це не можна назвати добровільною процедурою — пройти через таке приниження, як в зад взяти брудну ганчірку і протерти місце, де ходили співробітники колонії. Я відмовився, і за це мене побили. При цьому говорили, що був на Майдані, воював на Донбасі і так далі», — згадує Шумков.

При цьому з іншими в’язнями колонії у нього були «навіть дружні відносини».

«Російська в’язниця зараз — це «тюрма народів». Там, крім росіян, можна зустріти і українців, і кавказців, і людей із Середньої Азії. Коли був у житловій зоні колонії, то українців перестали називати «хохлами», — зазначає колишній політв’язень.

Як повідомляла група «ІС», за півроку кількість політв’язнів в Криму істотно зросла.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Литва висилає ще одного працівника посольства рф

Міністерство закордонних справ Литви в четвер оголосило одного співробітника посольства росії персоною нон грата. Як зазначається в повідомленні литовського МЗС,...