Тортури і жахливі умови в СІЗО: як утримують українського політв’язня Єсипенка в окупованому Криму

-

Читайте также

Дружина утримуваного в окупованому Криму журналіста Владислава Єсипенка каже, що її чоловік перебуває у СІЗО у жахливих умовах. Крім того, його залякували тортурами, щоб той  не відмовлятися від своїх показів. Про це вона розповіла в етері «Громадського радіо».

Жінка каже, що після відмови від зізнання, яке Владислав зробив під тортурами, йому заборонили телефонувати додому, а листи рідним він передає через свого адвоката.

«Пише на різні теми: затримання, тортури, виживання у СІЗО. Дитині пише, мені. Камера, у якій він зараз, розміром 3 на 4 метри, кисню мало, прогулянка — 1 година за добу. У камеру вилазять з унітаза щурі. У суботу — банний день і прогулянок нема. Він себе підтримує тим, що займається спортом навіть у тих умовах. Читає українські видання. Ми надсилаємо йому публікації про те, що про нього тут говорять, як підтримують. Влад пише, що в усіх політв’язнів Сімферополя одна надія — на обмін. Ніхто не сподівається на справедливий суд у Криму», – розповідає вона.

За словами Катерини, після заяви про тортури Владислава спробували відправити у підвал, психологічно спробувати його переконати не відмовлятися від своїх показів, потрібних ФСБ.

«Фізично, вони його ніби не чіпали. Були погрози та залякування подальшими тортурами. Нині до нього пускають адвокатів. Бо коли його катували, адвокатів не пускали. За станом його здоров’я ми не можемо стежити. Невідомо, як на нього вплинули тортури. Знаю, що минулого тижня у нього боліли нирки. Він просив про меддопомогу, але йому відмовили, бо лікаря у СІЗО нема», – пояснює Катерина.

Як повідомляла група «ІС», окупанти в Криму системно порушують права людини.

Свежее

З Бурятії на Донбас їдуть шамани на допомогу окупантам

"Успіхи" рф у загарбницькій війні в Україні мало сказати, що сумнівні, путінська влада хапається за будь-яку соломинку, мракобісся квітне...