Теракт на Донбасі: суд у Гаазі відновлює слухання у справі збитого літака МН17

-

Читайте также

Окружний суд Гааги 1 лютого відновлює слухання у справі щодо збитого 17 липня 2014 року в небі над Донбасом пасажирського авіалайнера рейсу МН17 малайзійських авіаліній — учасники процесу обговорюватимуть питання, як із 7 червня розглядати справу по суті, пише «Арміяinform».

Як повідомляє пресслужба суду, очікується, що суд коротко проінформує про питання, розглянуті на останньому засіданні, яке відбулося 25 листопада торік, і розповість про події, що сталися відтоді. «25 листопада було завершено досудову стадію (розгляду справи), наближаються слухання по суті», — нагадали в суді.

Під час останнього засідання за деякими з клопотань захисту одного з обвинувачених, росіянина Олега Пулатова, суд ухвалив рішення провести додаткові розслідування, виконання яких покладено на слідчого суддю. «Затверджені розслідування повинні бути розпочаті й завершені. Суд не вважає за необхідне завершувати всі розслідування до початку слухання по суті, однак має бути зрозуміло, які з них ще не завершені, і скільки часу вони займуть», — пояснили в суді.

Далі в судовому засіданні до виступу будуть запрошені адвокати родичів та адвокати обвинуваченого Пулатова. Також буде надано можливість відповісти представникам прокуратури.

У пресрелізі сказано, що коли йдеться про кримінальне судочинство цієї справи, то слід очікувати «певною мірою непередбачуваності». «Судові засідання можуть бути скорочені, перенесені, припинені або навіть скасовані у зв’язку з розвитком подій у суді. Розклад може корегуватися день у день», — наголосили в суді.

У судовому засіданні 25 листопада минулого року головуючий суддя у процесі у справі про знищення авіалайнера рейсу МН17 у небі над Донецькою областю у 2014 році запросив одного з обвинувачених, Олега Пулатова, який раніше виявив готовність відповісти на запитання суду, виступити в залі засідання. Суд також задовольнив запит захисту опитати представників 53-ї зенітної ракетної бригади збройних сил РФ. «Стосовно запиту щодо 53-ї бригади. Суд задовольняє запит захисту частково. Якщо у справі члени 53-ї бригади були залучені до транспортування та пуску ракети «Бук», якою був збитий МН17, то абсолютно очевидно, що важливо поставити запитання її представникам, особливо полковнику Мучкаєву, який є її командиром. Суд також задовольнив запит захисту заслухати Сергія Дубінського, який є одним з обвинувачених у цьому судовому процесі, і в липні 2014 року, коли був збитий МН17, керував розвідкою так званої ДНР із позивним «Хмурый».

Нагадаємо, 9 березня 2020 року в Нідерландах у судовому комплексі Схіпголу поблизу Амстердама розпочався судовий процес над чотирма обвинуваченими у трагедії рейсу МН17 малайзійських авіакомпаній. На лаві підсудних мали бути три громадяни Росії та один українець — Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов і Леонід Харченко. Лише один з них — Пулатов — представлений адвокатами з нідерландської фірми, яким допомагає російський адвокат Кутіна. Суд відбувався за відсутності обвинувачених.

Як повідомляла група «ІС», в суді у справі MH17 опубліковані раніше невідомі переговори терористів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На Донбасі збільшується кількість грубих порушень з боку РФ: дані СЦКК

Відповідно до звіту СММ ОБСЄ №110/2021 від 14 травня, Місія продовжує фіксувати факти систематичного перешкоджання роботі патрулів та БПЛА...