Домой Новости Танковий кулемет КТ-7,62 витримав унікальні випробування на живучість. ФОТО та ВІДЕО

Танковий кулемет КТ-7,62 витримав унікальні випробування на живучість. ФОТО та ВІДЕО

На заводі Маяк, що входить до складу ДК «Укроборонпром», провели унікальні випробування кулемета власного виробництва КТ-7,62. Вони показали, що зброя вперше підтвердила живучість з настрілом у 25 тисяч пострілів.

Цим кулеметом оснащено всі види легкої бронетехніки ЗС України, повідомляє ДК «Укроборонпром».

Результати періодичних випробувань затвердили представники Військового представництва Міністерства оборони України. Під час випробувань перевіряли справність роботи кулемета в усіх можливих кліматичних зонах планети Земля, відтворених у заводській лабораторії, а також було підтверджено його живучість під час здійснення 25 тисяч пострілів.

Випробування на живучість тривали 10 днів, а кліматичні випробування — 15 діб.

«Якщо порівнювати, стандарт НАТО для аналогічного типу озброєння — 15 000 пострілів, а наш кулемет відстріляв 25 000 — і, як новенький! Хочу підкреслити, що кулемет КТ-7,62 Заводу «Маяк» на 100% зібрано з українських складових, він є найбільш потужним у калібрі 7,62 серед подібних кулеметів», — пояснив заступник голови правління з виробництва АТ «Завод «Маяк» Олександр Гордєєв.

Зокрема, саме ці танкові кулемети встановлюють на БТР-4Е, які виготовляє Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова в рамках державного оборонного замовлення.

У найближчих планах Заводу — розробка нової версії кулемета КТ-7,62 під набій 7,62×51 NATO. Її хочуть завершити за рік. Після цього Україна отримає можливість поставляти кулемети вітчизняного виробництва збройним силам країн НАТО.

Кулемет КТ-7,62 калібру 7,62 мм (набій 7,62×54 R) призначений для ураження живої сили противника і його технічних засобів. Розроблений та виробляється на АТ «Завод «Маяк». Існують дві модифікації кулемета: КТ-7,62 (танковий) та КМ-7,62 (піхотний). Танковий кулемет КТ-7,62 призначений для встановлення на бронетехніку як допоміжне озброєння танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти та іншої військової техніки. Прийнятий на озброєння ЗСУ у 2011 році.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу