Суд у Гаазі врахував докази волонтерів про злочини РФ на Донбасі: подробиці

-

Читайте также

О новинках в терминологии оккупантов, или Как россияне «хотят» вернуть оккупированный Донбасс

До конца 2020 года российское руководство все время повторяло одну и ту же фразу: «Донбасс – это Украина».  При...

У госбанков РФ закончились деньги для бюджета: что это значит

В Российской Федерации стремительно ухудшается экономическая ситуация. С начала января Министерство Финансов РФ испытывает сложности на рынке госдолга. Об...

В Крыму оккупанты выставили на аукцион еще один винзавод

В Крыму оккупационные власти хотят продать на аукционе завод марочных вин «Коктебель». Об этом свидетельствует информация на сайте для...

Доповідь «Російські воєнні злочини в Україні у 2014 році», яку віцемаршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська передала до Міжнародного кримінального суду у Гаазі, взято до уваги цією установою. Питання початку слідства у справі злочинів РФ в Україні, імовірно, незабаром вирішуватиме наступник чинного прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), пише «Укрінформ» з посиланням на допис Госєвської.

«Цю доповідь подано до МКС в Гаазі в 2016 році. Хочу поінформувати, що наприкінці 2020 року попереднє вивчення цієї справи завершено прокурором МКС Фату Бенсудою. Прокурор визнала, що існує обгрунтована імовірність, що у визначений період на території України скоювалися воєнні злочини і злочини проти людяності», — написала Госєвська.

Вона нагадала, що ці злочини було поділено на три категорії: скоєні під час збройних дій, під час затримань та арештів, а також у Криму.

Віцемаршалок Сейму зазначила: МКС у Гаазі прийняв таке рішення враховуючи, що відповідні слідства вже ведуться в Україні та Росії.

Як зауважила Госєвська, прокурор МКС Бенсуда, оголошуючи у грудні минулого року свої аргументи на користь початку розгляду судової справи щодо злочинів РФ в Україні, усе ж не оголосила остаточного рішення. На думку польського політика, імовірно, це пов’язано із завершенням каденції Бенсуди на посаді прокурора суду в червні 2021 року. Тож вона, найпевніше, вирішила залишити прийняття цього рішення своєму наступнику.

«Я і надалі слідкуватиму за перебігом розгляду цієї справи й інформуватиму про це», — підсумувала віцемаршалок Сейму Польщі.

Як повідомляв Укрінформ, доповідь «Російські воєнні злочини в Україні в 2014 році» складено на базі понад 60 інтерв’ю, які польські та українські волонтери провели з полоненими. Колишні бранці розповіли, серед іншого, про фізичні і психічні тортури, вбивства, до яких були причетні росіяни.

Як повідомляла група «ІС», у Польщі показали документальний фільм про злочини РФ на Донбасі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Боевики «ДНР» зарабатывают на телефонном мошенничестве в тюрьмах — СМИ

В некоторых тюрьмах оккупированного Донецка работает индустрия телефонного мошенничества, прибыль от которой делят администрация и «сотрудники МГБ ДНР». Об...