Суд оштрафував священника УПЦ МП за масове богослужіння на цвинтарі під час карантину

-

Читайте также

Острозький районний суд Рівненської області оштрафував настоятеля Петро-Павлівського храму с.Хорів, який 26 квітня проводив релігійний захід на кладовищі, а саме богослужіння на могилах, в присутності прихожан, повідомляє видання Рупор.

Священник пояснив, що людей не збирав, а лише публічно оголосив, що вийде на кладовище, пройде навколо нього два рази, зупиниться біля могил священників та зачитає загальну молитву для всіх. Підкреслив, що завчасно людей не скликав, а вони самі прийшли.

Утім, на телефон екстренних служб подзвонила невідома особа, яка розповіла, що на місцевому кладовищі відбувається велике скупчення людей, що є порушенням правил карантину. Пізніше зв’язатися із заявником не вдалося, оскільки телефон було відключено.

Голова села повідомила, що заздалегідь дзвонила священнику і попередила про заборону відвідування громадянами кладовищ, місць поховань у традиційні святкові післяпасхальні дні, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби. Настоятель відповів їй, що він лише хресним ходом обійде кладовище і проведе богослужіння на місці захоронення священників, а індивідуально на могилах проводити богослужіння не буде.

Суду дали відеозапис, з якого вбачається, що настоятель проводив масовий релігійний захід на кладовищі, звертаючись до осіб, які були присутні на місцях поховань і в богослужінні брало участь понад 10 осіб, у тому числі в супроводі співочого хору, які стояли на небезпечній відстані один від одного.

Суд призначив мінімальний штраф 17 тис. грн, але вказав, що в разі несплати протягом 15 днів штраф буде стягуватися у подвійному розмірі.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, місто Почаїв через священників УПЦ МП закрили на карантин, а усіх жителів визнали «теоретично інфікованими».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Фигурант «дела Сенцова» о тюрьме в РФ: «Особую поддержку чувствовал от кавказцев»

Алексей Чирний, сужденный в Российской Федерации по обвинению в якобы подготовке терактов в оккупированном Крыму, фигурант «дела Сенцова», который...