Стріляли у спини: Хомчак повідомив деталі про загибель чотирьох військових в зоні ООС

-

Читайте также

Під час обстрілу 26 березня, коли загинули четверо військовослужбовців ЗСУ, окупанти намагалися спровокувати військових зашкодити об’єкту критичної інфраструктури. Про це повідомив головнокомандувач ЗС України Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді, який транслювався.

За його словами, російські окупанти періодично грубо, нехтуючи домовленостями щодо дотримання повного та всеосяжного припинення вогню, продовжують систематично провокувати підрозділи Об’єднаних сил на відкриття вогню у відповідь, ведучи вогонь з населених пунктів, об’єктів критичної інфраструктури, об’єктів культурної та релігійної спадщини, що знаходяться на окупованій території.

«Підтвердженням цього став обстріл 26 березня групи розмінування 143-го об’єднаного навчально-тренувального центру зі складу ОС в районі н.п Шуми. Група розмінування підполковника Коваль у складі старшини Бруска, старшого солдата Гещука, спільно з начальиком інженерної служби бригади, старшим солдатом Барнич, проводила огляд місцевості на предмет наявності мін та їх розмінування від протипіхотних мін, які напередодні були дистанційно встановлені російськими окупаційними військами», — сказав Хомчак.

З його слів, під час виконання завдань внаслідок снайперського вогню отримав смертельне вогневе поранення старший солдат Барнич, командир групи підполковник Коваль, надаючи йому допомогу та здійснюючи евакуацію внаслідок снайперського вогню отримав несумісне з життям вогнепальне поранення. Внаслідок обстрілу старшина Бруска отримав важкі кульові поранення, старший солдат Гещук – поранення середньої важкості.

Старший сержант Абрамович і старший солдат Гайченко, які прибули для підтримки групи військовослужбовців, потрапили під снайперський вогонь та отримали смертельні кульові поранення, повідомив Головнокомандувач. Він зазначив, що після цього Командування прийняло рішення відкрити вогонь у відповідь, після чого противник припинив обстріли.

«Снайперський вогонь вівся у спини військовослужбовців ОС, з об’єкту критичної інфраструктури – водонасосної станції, через яку здійснюється постачання води як на ТОТ, так і на територію, підконтрольну уряду України», — сказав Хомчак.

Противник намагався спровокувати війська ВСУ вести вогонь у відповідь по насосній станції для спричинення гуманітарної катастрофи в районі м. Торецьк, Горлівка, Південне, зазначив він.

Як повідомляла група ІС, протягом минулої доби, 29 березня, в зоні ООС збройні формування Російської Федерації 7 разів порушили режим припинення вогню. Бойових втрат серед військових ЗСУ не було.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Потери оккупантов: трое боевиков «ЛНР» подорвались на своих минах

В районе временно оккупированного населенного пункта Сокольники трое боевиков «ЛНР» подорвались на своих минах. При этом главари боевиков «ЛНР»...