Старт осінньої сесії ПАРЄ: які питання у порядку денному

-

Читайте также

У Страсбурзі 27 вересня в очно-дистанційній формі стартує осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, яка триватиме до 30 вересня. Серед тем, які пропонують обговорити на дебатах, згадується «Політичне переслідування Росією корінних народів Криму», повідомляє «Радіо Свобода».

Раніше член української делегації в ПАРЄ, депутат Верховної Ради Рустем Умеров повідомляв, що Україна подала запит на проведення цих дебатів. Відповідний лист направили на ім’я президента ПАРЄ Ріка Даймса.

Запит надіслали після нової хвилі обшуків, затримань і арештів кримських татар на півострові. Серед заарештованих – кримськотатарський активіст і політик Наріман Джелял.

Серед інших запитів — проведення термінових дебатів щодо ситуації в Афганістані, посилення міграційного тиску на кордонах Латвії, Литви і Польщі з Білоруссю, новий проект протоколу до Конвенції Ради Європи про кіберзлочинність.

Парламентська асамблея Ради Європи 23 червня ухвалила резолюцію про права кримських татар в окупованому Росією Криму, яка, зокрема, містить «чіткі сигнали про необхідність дотримання прав кримських татар в окупованому Криму».

Як повідомляла група «ІС», віце-президент ПАРЄ вважає, що треба покінчити з толеруванням злочинів Росії проти прав людини.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Акция устрашения: в Москве неизвестные сорвали премьеру фильма о голодоморе в Украине. ВИДЕО

В Москве на офис правозащитного центра "Мемориал" вечером 14 октября напали несколько десятков человек. Инцидент произошел во время показа...