Стало відомо, кого із «зіркових» росіян не пустили в Україну і чому

-

Читайте также

Майже три тисячі громадян Російської Федерації 2020 року не пустили в Україну. А багатьом «знаменитостям» країни-агресора тепер надовго заборонили в’їзд. Що відбувається на кордоні, хто з росіян і за що «впіймався», пише «Obozrevatel».

Потік зменшився, але порушники «не сплять»

Як розповів представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко, у 2020 році пасажиро-транспортний потік серйозно зменшився.

«Причина в пандемії COVID-19 і, відповідно, в обмеженнях, які діють в Україні й на кордонах інших країн. Якщо в 2019 році ДПСУ забезпечила оформлення і пропуск 94 мільйонам осіб, то за 11 місяців 2020 року – трохи більше ніж 31 млн», – розповів Демченко.

Двадцять тисяч іноземців (серед них 2 700 громадян РФ) цього року не пустили в нашу країну.

«Вони отримали відмову в перетині кордону переважно через непідтверджену мету поїздки, перевищення терміну перебування, заборону в’їзду та інших обставин», – додав представник Держприкордонслужби.

Через Росію в Крим? Заборона на кілька років

Виявлення осіб, які незаконно відвідували тимчасово окуповані території України, – ще один «біль» прикордонників. До того ж, каже Демченко, це стосується й іноземців, і громадян України, які порушують Порядок в’їзду та виїзду. Їх викривають безпосередньо на кордоні під час спроби перетину.

«Для цього ретельно аналізується вся наявна інформація, зокрема, з відкритих джерел. У нас активно працює оперативний блок, який видобуває інформацію про таких осіб. Крім того, на офіційному сайті діє розділ» СТОП-ЛИСТ», який дає змогу громадянам повідомити правоохоронцям про осіб, які незаконно відвідували Крим», – пояснили в Держприкордонслужбі.

Перевірка на кордоні

Набагато простіше засікти на порушенні публічних персон країни-агресора. У своїх соціальних мережах вони фіксують мало не кожен крок. Зокрема, російські «зірки» неодноразово викладали фото з гастролей в окупованому Криму, куди вони добиралися прямо з Росії. А це порушення.

За словами Андрія Демченка, усього з початку 2020 року в пунктах пропуску складено понад 9 600 адмінпротоколів за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

«Якщо говорити про іноземних громадян, то за таке порушення вони не тільки притягаються до адміністративної відповідальності, але їм ще й забороняється в’їзд в Україну терміном на три роки. Однак якщо протягом трьох років іноземець спробував повторно в’їхати, то заборона продовжується на 10 років», – додав представник ДПСУ.

З’їдений паспорт і пониклі обличчя

Серед громадян РФ, яких не пустили у 2020 році в Україну, чимало знаменитостей і пропагандистів. Деякі з них саме й «засвітилися» на незаконному відвідуванні Криму. Співрозмовник, який працює в одному з пунктів пропуску, розповів, що деякі росіяни спокійно поставилися до заборони на в’їзд, оскільки розуміли, що раніше порушували. Інші ж намагалися будь-яким способом переконати українських прикордонників.

«Агресії з їхнього боку не було, але бувало емоційне, скажімо так, сприйняття. Вони прекрасно розуміють, куди їдуть, готуються до цього. Деякі чистять телефони від зайвої інформації – підчищають пости в соціальних мережах із «небезпечними» фотографіями або висловлюваннями на адресу України, наших військових», – розповіло джерело.

За його словами, деякі росіяни вперто намагаються проникнути в Україну, незважаючи на чинну заборону.

«Наприклад, «відзначилася» російська блогерка Наталія Краснова. Через незаконне відвідування окупованого Криму в 2018 році їй на три роки заборонили в’їзд в Україну. Щоб обдурити прикордонників, вона замінила старий паспорт на новий – без позначки про заборону в’їзду. Попередній документ, за її словами, «з’їв собака». Номер не вдався – і тепер термін заборони подовжили до 10 років», – зазначив співрозмовник OBOZREVATEL.

Кому з російських акторів, музикантів, журналістів заборонили в’їзд в Україну:

Кирило Гребенщиков, актор, в Україні планував приєднатися до телевізійних зйомок;

Борис Корчевніков, ведучий каналу «Росія-1», генеральний директор російського релігійного телеканалу «Спас»;

Антон Пампушний, актор, прибув в Україну на зйомки. Навідріз відмовлявся визнавати відвідування анексованої Росією української території. Однак на представлені прикордонниками докази про його перебування на одному з фестивалів у Криму він не зміг відповісти;

Петро Мамонов, музикант, гурт «Звуки Му», актор, радіоведучий;

Світлана Чебан, ведуча новин на телеканалі «РБК», планувала проїхати транзитом;

Ігор Завідей, оператор «Russia Today», незаконно відвідував окуповані Крим і Донбас (у відкритих джерелах також повідомлялося, що у вересні напав на журналіста «Радіо Свобода» в Мінську);

Олексій Петрушка, кореспондент російського телеканалу «НТВ». За інформацією OBOZREVATEL, під час розмови всіляко заперечував своє перебування в Криму, проте почав плутатися у своїх відповідях на запитання правоохоронців. Після неспростовних доказів росіянин таки згадав, як він туди потрапив у 2018 році;

Олександра Мітрошина, російська блогерка, намагалася потрапити до Києва для зустрічі з фанатами;

Ігор Ліванов, Олена Корікова та Павло Баршак, російські актори, учасники ліричної комедії «Ідеальний свідок». Їх виявили в одному з пунктів пропуску на кордоні з Молдовою. Після завершення всіх процедур і притягнення до відповідальності за незаконне відвідування Криму їх повернули назад. Однак уже через кілька годин ця група іноземців знову з’явилася на українському кордоні, але в іншому пункті пропуску. Наслідком таких їхніх дій стала заборона на в’їзд терміном на 3 і 10 років;

Група з п’яти громадян РФ – Дмитро Сидорин, Андрій Фрольченков, Катерина Дементьєва, Олександр Мурашов і Катерина Білоусова – їхала до Києва проводити тренінги та лекції з журналістики.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Постачання іранських боєприпасів до росії наразі не зафіксовано — розвідка

Армія росії має дефіцит певних видів озброєння, росіяни вже вивозили артилерійські боєприпаси з території Білорусі, також рф веде перемовини...