США збудують військові об’єкти біля російських кордонів

-

Читайте также

Норвегія підписала переглянуту угоду зі США про регулювання американської оборонної діяльності на території своєї країни, таким чином дозволивши Пентагону зводити військові об’єкти на трьох норвезьких аеродромах та одній військово-морській базі. Утім, згідно договору, США все одно не зможуть створювати на території Норвегії власні окремі бази, інформує Голос Америки.

«Наша співпраця із союзниками постійно розвивається. Угода підтверджує тісні відносини Норвегії з США і ключову позицію Норвегії на північному фланзі НАТО», — заявила міністерка закордонних справ країни Іне Еріксен Сурейде.

Також вона наголосила, що політика країни щодо розміщення іноземних військ на території Норвегії, накопичення або розгортання ядерної зброї та відвідування портів залишається незмінною.

Норвегія, одна із країн-співзасновниць НАТО у 1949 році, не дозволяла створювати на своїх землях іноземні бази в мирний час або розміщувати ядерну зброю, у той же час іноземні війська можуть проводити навчання на її території.

Водночас, через напруження відносин Європи із Москвою після незаконної анексії Криму та військових дій на Донбасі Норвегія закликала США розташувати більше морських піхотинців ближче до кордону із Росією.

Зазначимо, що відповідний договір ще має бути ратифікований парламентом Норвегії.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, США вперше розмістять у Норвегії бомбардувальники B-1.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Взрывы в Чехии: за день до теракта работникам склада дали отгул

За день до теракта во Врбетице, 15 октября 2014 года, рабочие склада получили неожиданное указание взять отгул. В этот...