США розгорнуть полярний флот криголамів в Арктиці та Антарктиці: Трамп видав розпорядження

-

Читайте также

США розгорнуть полярний флот криголамів в Арктиці та Антарктиці. Відповідне розпорядження видав президент США Дональд Трамп. Метою розгортання флоту є забезпечення присутності США в регіонах Арктики й Антарктики, а також захисту національних інтересів і безпеки країни. Про це йдеться в меморандумі, оприлюдненому Білим домом.

«Здійснити огляд вимог для програми закупівлі флоту криголамів щодо забезпечення полярної безпеки, а також пов’язаних з цим активів і ресурсів, здатних гарантувати постійну присутність США в регіонах Арктики й Антарктики», — йдеться в одному із пунктів документа з розпорядженням відповідним главам міністерств і відомств США.

Як підкреслюється в меморандумі, ці зусилля спрямовані на підтримку національних інтересів та стратегії національної безпеки й оборони Сполучених Штатів. При цьому зазначається, що огляд «має містити можливість забезпечити постійну присутність США у регіоні Антарктики відповідно до системи Договору про Антарктику». Планується, що до 2029 фінансового року полярний флот США має пройти всі випробування та почати повноцінне функціонування.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше стало відомо, що США переглядають стратегію стосовно Арктики через військову активність Російської Федерації.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Окупанти атакували позиції ЗСУ поблизу семи населених пунктів: оперативні дані

Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив оперативну інформацію станом на ранок 6 грудня щодо російського вторгнення. Російські окупанти продовжують збройну агресію проти...