Домой Новости США поновили дію «ядерних» санкцій проти Ірану: подробиці

США поновили дію «ядерних» санкцій проти Ірану: подробиці

Уряд США поновив санкції проти Ірану, які були введені раніше резолюціями Ради Безпеки ООН та призупинені після підписання Іранської ядерної угоди у 2015 році. Про це йдеться в офіційній заяві Державного секретаря США, пише «NewsUA».

«Проти Ірану знову застосовуються санкції відповідно до процесу швидкого відкликання, позначеного в резолюції 2231 Ради Безпеки ООН. 20 серпня США повідомили голову Ради Безпеки про грубе невиконання Іраном його зобов’язань за Іранською ядерною угодою (JCPOA). Це запустило 30-денний процес щодо скасування раніше припинених санкцій ООН, які знову набувають чинності о 20:00 за східним часом 19 вересня», — зазначається в повідомленні.

Як уточнили в Держдепі, в суботу знову поновлюють дію обмеження, визначені в резолюціях Ради Безпеки ООН №1696, 1737, 1747, 1803, 1835 і 1929.

У Вашингтоні пояснили цей крок не лише тим, що Іран не виконує своїх зобов’язань за JCPOA, але також, що Рада Безпеки не змогла продовжити ембарго ООН на зброю по відношенню Ірану, яке діяло 13 років.

«Бездіяльність Ради Безпеки відкрила б можливості для Ірану придбати різні види звичайної зброї, починаючи з 18 жовтня. На щастя для світу, США вжили відповідальні кроки, щоби цього не сталося», — підкреслили в Державному департаменті США.

Як повідомляла група «ІС», лідери Європи відреагували на спробу повернути санкції проти Ірану.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.