США «полюють» за хакером, пов’язаним з урядом РФ: призначено винагороду

-

Читайте также

Державний департамент США призначив винагороду за інформацію, що допоможе арешту, або засудженню російського кіберзлочинця Максима Якубця. Сума винагороди може досягти 5 мільйонів доларів.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Якубець, за повідомленнями уряду США, керує кіберзлочинною мережею, що розповсюджувала віруси Bugat/Cridex/Dridex, і спричинила багатомільйонні втрати фінансових установ та їх клієнтів у США та в інших країнах.

Якубець також брав участь у зловмисних діях російського уряду в кіберсфері. Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США, яке в четвер запровадило санкції проти 17 осіб та семи компаній, пов’язаних з російською Evil Corp, включно з Якубцем. «Лідер групи, Максим Якубець, також надавав пряму допомогу урядові Росії у зловмисній кібердіяльності», — наголошує міністерство.

Це не вперше, коли кіберзлочинців пов’язують з російським урядом, йдеться в повідомленні. «В 2017 році Міністерство юстиції висунуло звинувачення двом службовцям Федеральної служби безпеки (ФСБ) та тим, хто вступав у злочинну змову з ними за нанесення шкоди мільйонам акаунтів Yahoo».

За інформацією Міністерства фінансів США, вірус Dridex, який поширювала Evil Corp дозволив компанії вкрасти понад 100 мільйонів доларів у банків та фінансових установ у більш ніж 40 країнах.

«Міністерство фінансів США запроваджує санкції проти Evil Corp в рамках всеохоплюючих заходів проти однієї з найбільш активних кіберзлочинних організацій. Ці координовані дії мають намір зруйнувати кампанії з фішингу, які проводить ця російська хакерська група», — йдеться в заяві міністра фінансів США Стівена Мнучина.

«Сполучені Штати на терпітимуть такої діяльності з боку іншого уряду, або його представників і продовжать притягати всі задіяні сторони до відповідальності», йдеться в заяві.

Як повідомляла група «ІС», російські хакери знову «наслідили»: розгорається новий скандал.

загрузка...

Свежее

​​Мутные воды российской спецоперации против британского «Дефендера»

Увязшая в грязевых потоках в уничтоженном за годы оккупации Крыму, российская военщина пытается отвлечь внимание мировой общественности от катастрофы...