додому Новини Спортсмени рф масово відмовляються від громадянства заради кар’єри

Спортсмени рф масово відмовляються від громадянства заради кар’єри

З початку повномасштабної війни в Україні щонайменше 204 російські спортсмени змінили або збираються змінити своє громадянство, щоб продовжити кар’єру. Про це повідомляє російське видання, яке вивчило відомості про учасників міжнародних змагань та реєстри спортивних федерацій.

За даними журналістів, найбільше спортсменів, які змінили спортивне громадянство у 2022-2023 роках, серед шахістів – 141 особа. Більшість спортсменів не повідомляють публічно про зміну спортивного громадянства, і зазвичай про це стає відомо лише під час змагань, проте Міжнародна шахова організація відстежує та публікує інформацію про перехід спортсменів із федерації однієї країни до іншої.

Також росія втратила по 11 атлетів у фігурному катанні та кінному спорті, по п’ять осіб – у художній гімнастиці та тенісі, по чотири – в автоспорті та футболі. Ще по одній-дві людини пішли з 16 інших видів спорту.

Найбільше спортсменів, за даними журналістів, прийняв Ізраїль, під його прапором тепер виступають 25 росіян. Сербія прийняла 19 спортсменів, Німеччина – 13, Франція – 12.

Видання уточнює, що реальна кількість росіян, які змінили спортивне громадянство, може бути в рази більшою, оскільки серед тих, хто зважився на подібний крок, багато молодих спортсменів з нерозкручених видів спорту.

Як повідомляла група “ІС”, від громадянства рф відмовився вже шостий мільярдер.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Exit mobile version