Спецсуд щодо воєнних злочинів у Косово арештував першого підозрюваного: що відомо

-

Читайте также

Спеціальна палата (суд) Косова, суд щодо воєнних злочинів, розташований в Гаазі, арештував колишнього командира Армії визволення Косова Саліха Мустафу. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Мустафа був командувачем Армії визволення Косова під час Косовського конфлікту 1998-1999 років. У заяві суду йдеться, що він підтвердив обвинувальний висновок і ордер на арешт проти Мустафи, хоча і не уточнив, які звинувачення йому можуть бути висунуті.

За міжнародним правом, Мустафа вважається невинним, поки його вина не буде доведена. Суд не оприлюднив подробиць його арешту, і неясно, чи призначений йому ще адвокат.

«Саліх Мустафа переводиться в слідчі ізолятори Спеціальної палати Косова в Гаазі і без затримки постане перед суддею попереднього провадження», — йдеться в повідомленні суду.

Це перший арешт Спеціальної палати, створеної в Гаазі в 2015 році для розгляду справ про передбачувані злочини партизанів Армії визволення Косова під час війни, яка призвела до незалежності Косова від Сербії.

У червні прокурор суду оприлюднив обвинувальний висновок проти президента Косова Хашима Тачі за звинуваченням у військових злочинах і злочинах проти людяності, який включає майже 100 вбивств.

Обвинувальний висновок ще не затверджений суддею. Тачі, який заперечує свою провину, в липні відправився в Гаагу, щоб зустрітися з прокурорами.

Як повідомляла група «ІС», президенту Косово пред’явили звинувачення у військових злочинах.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Стихийные свалки уничтожают экологию в оккупированном Крыму

В оккупированном Крыму стихийные свалки занимают больше 1 млн квадратных метров. Чтобы ликвидировать груды отходов, потребуются годы и сотни...