Снайпери РФ на Донбасі: Україна представила докази в ОБСЄ

-

Читайте также

В ході онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ делегація з України навела чергові докази присутності снайперів Російської Федерації на Донбасі. Окрім інших доказів був представлений і останній зафільмований інцидент зі снайперською групою ФСБ РФ. Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, передає «Укрінформ».

«У ході засідання ми надали наявну в української сторони інформацію про розгортання Росією снайперських груп на тимчасово окупованому Донбасі, а також довели до відома дослідження на цю тему авторитетного журналу про військову тематику Jane`s Defence Weekly», — сказав дипломат.

За його словами, окремо Україна поінформувала про виявлений нещодавно доказ участі Росії у війні на Сході України – відеоматеріал про роботу снайперського підрозділу ФСБ Росії під час вогневого ураження українських військових на Донбасі у лютому 2020 року. Під час засідання були продемонстровані слайди, на яких видно усіх 4 учасників снайперської групи, їх озброєння та оснащення.

«Українська делегація підкреслила, що ця снайперська група використовувала зброю та оснащення, що ніколи не перебувало на озброєнні у військових формуваннях та силових структурах України. Зафіксоване на відео озброєння має російське виробництво та використовується переважно в підрозділах російських спецслужб, або ж було закуплено за кордоном для потреб підрозділів Центру спеціального призначення ФСБ», — зазначив Лоссовський.

Водночас, за його словами, українська делегація вказала на те, що інформація про російських снайперів на Донбасі була підтверджена і в дослідженні тижневика Jane`s Defense Week. У ньому, зокрема, стверджувалося, що на окупованому Донбасі існує практика застосування цілих снайперських взводів, а не невеличких груп, що дозволяє ефективніше виконувати поставлені завдання у визначеному районі. При цьому, бойові завдання у російських снайперів різні: від вогневого ураження українських воїнів та обмеження пересування українських сил до знищення стаціонарних відеокамер СММ ОБСЄ з метою перешкоджання міжнародному моніторингу.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, Прокуратура Луганської області та слідчі Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях проводять розслідування за фактом участі в обстрілах позицій Збройних Сил України снайперів спецпідрозділу ФСБ Російської Федерації.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

ВМС Франции показали войну против дронов с применением боевого лазера. ВИДЕО

ВМС Франции представили видео с уничтожением дронов прототипом боевого лазера. Испытания на наземном полигоне в условиях низкой облачности и...