Як повідомляє прес-служба МЗС України, 27 травня відбулися українсько-мексиканські консультації у консульській сфері. Українську делегацію очолив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев. Мексиканську — Ольга Беатріс Гарсія Гійен, генеральний директор Департаменту консульської служби МЗС Мексики, яку ближчим часом має бути призначено послом Мексики в Україні.

Вперше в історії проведено повномасштабні переговори між Україною та Мексиканськими Сполученими Штатами стосовно ключових питань порядку денного двосторонніх відносин у консульській сфері. 

Особливу увагу українська та мексиканська делегації приділили темі взаємного скасування візових вимог для громадян України та Мексики. Встановлення безвізу, вирішили дипломати, надасть суттєвого імпульсу розвиткові багатовекторного двостороннього співробітництва, передусім у туристичній, торговельно-економічній, інвестиційній, науково-культурній та інших сферах.

Сторонами опрацьовано алгоритм дій, необхідних для укладення двосторонньої угоди про спрощення та скасування візових вимог для всіх громадян України та Мексики.

Раніше група «ІС» повідомляла, що загрози відміни безвіза з ЄС для українців немає.