Ще один підрозділ ССО готовий долучитись до Сил реагування НАТО: що відомо

-

Читайте также

Наступного року черговий підрозділ Сил спеціальних операцій ЗСУ буде спроможний виконувати завдання у складі Сил реагування НАТО.

Про це розповів у інтерв’ю командувач Сил спецоперацій ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Луньов, пише «Intvua».

Так, пройшов сертифікацію як підрозділ SOF та у 2020 році вже залучається до Сил швидкого реагування НАТО 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України.

«Наш підрозділ чергує у складі контингенту Польщі. У разі отримання директивного документу зі штабу НАТО щодо необхідності залучення центру до виконання завдань — підрозділ має чітко визначений час на підготовку та прибуття в район призначення», — коментує Луньов.

Він наголошує, що залучення підрозділу за межами держави можливе лише після рішення політичного та військового керівництва держави, Верховного Головнокомандувача та Верховної Ради України.

«У 2021 році ще один підрозділ буде готовий виконувати такі завдання. Ми задекларували свою готовність, а рішення прийматимуть у командуванні НАТО. Відзначу, що в нашій участі зацікавлені як представники Альянсу, так і, звісно, українська сторона», — наголосив Луньов.

Нагадаємо,ще в червні 2019 року вперше в історії підрозділ з країни не НАТО, а саме 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО.

Підрозділ проходив відповідні іспити у Литві.

Як повідомляла група «ІС», українські спецназівці отримали від США наметове містечко вартістю $1,5 млн.

Свежее

В Херсоні електроенергію вже постачають 65% абонентів

У звільненому від російської окупації Херсоні до енергоживлення підключено вже 65% абонентів. Про це повідомив на брифінгу заступник голови...